Na brněnském výstavišti dnes začaly třídenní veletrhy módy pro odbornou veřejnost Styl a Kabo. Pozvolna se přibližují k předcovidové velikosti. V moravské metropoli se bude prezentovat 160 vystavovatelů ze 13 zemí, loni jich bylo 130, v únorovém termínu o něco více. V srpnu 2019 bylo vystavovatelů přes 200. Na nedělní módní přehlídce budou kolekce oblečení předvádět i známé herečky či modelky.

Nově se v Brně objeví vystavovatelé z Litvy, Rumunska a Ukrajiny

Kromě nich přijedou také Turci, kteří kvůli zemětřesení v únoru přijet nemohli. Zájem mělo i devět indických vystavovatelů, zástupci čtyř však nedostali víza a přijede jich jen pět. Naposledy se pořadatelům osvědčila nízkonákladová možnost prezentace na stolech, při které si mohou zájemci vyzkoušet prezentaci na veletrhu. Někteří si po první zkušenosti otevřou již stánek.

V neděli se na molu představí známé modelky a herečky

Součástí jsou letos každý den dvě módní přehlídky a speciální přehlídka v neděli vpodvečer s názvem Summer Style Fashion Show. Na mole se předvedou známé modelky či herečky, jako jsou Hana Vagnerová, Eva Decastelo, Tereza Fajksová či Nikol Švatnerová a také moderátorky Iveta Vítová a Gabriela Lašková. Součástí odborného programu budou v sobotu a v pondělí přednášky na téma udržitelné textilní výroby a udržitelné módy, dnešní dopolední přednáška se bude věnovat také tématu etikety pánského obouvání.

Pozor na jiný příchod na výstaviště

Veletrh je otevřený v pavilonu P vždy od 9:00. Letos se však do něj musí přicházet od čtvrté brány, protože v západní části výstaviště se staví. Organizátoři proto zajistili i autobus, který bude zájemce přes areál převážet.