V Brně začnou o víkendu dvě výluky MHD, které ovlivní cestování v následujících třech měsících. Od soboty 1. června se trolejbusové lince 32 uzavře část Botanické ulice. Od neděle 2. června bude neprůjezdná kvůli pokračující stavbě velkého městského okruhu Karlova ulice, kterou využívají autobusové linky 72 a 75. Oznámila to dopravní společnost Kordis JMK.

Část Botanické zavřou kvůli opravám inženýrských sítí

Část Botanické ulice bude zavřená kvůli opravám inženýrských sítí až do konce srpna a trolejbusy budou jezdit odklonem v úseku Sušilova – Botanická. Ve směru na konečnou stanici Srbská pojedou trolejbusy Hrnčířskou ulicí, ve směru na Českou Šumavskou ulicí. Bez obsluhy zůstane zastávka Zahradníkova směrem na Českou ulici, v opačném směru bude přeložena do Hrnčířské ulice před křižovatku s Botanickou. A zastávka Botanická ve směru na Českou bude přeložena do Šumavské ulice.

Karlova ulice by měla být uzavřená do 16. srpna

Karlova ulice by měla být uzavřená do 16. srpna. Linka 72 proto pojede mezi zastávkami Proškovo náměstí a Merhautova v obou směrech Valchařskou ulicí a vynechá zastávku Karlova. Zastávku Maloměřický most obslouží na tramvajové zastávce a zastávku Tomkovo náměstí obslouží pod novým mostem.

Autobusová linka 75 pojede odklonem

Linka autobusu číslo 75 pojede mezi zastávkami Proškovo náměstí a Židenice, kasárna obousměrným odklonem Valchařskou a Provazníkovou ulicí a taktéž vynechá zastávku Karlova. Zastaví na stejném místě na Maloměřickém mostě jako linka 72 a navíc na Tomkově náměstí.

Na Tomkově náměstí bude nová zastávka šaliny číslo 4

Od neděle také začne sloužit pro tramvajovou linku číslo 4 nová zastávka Tomkovo náměstí pod novým mostem.