Brněnská galerie od úterka vystavuje betonové obrazy. Jde o kombinovanou výstavu neobvyklých betonových obrazů a barevných pláten manželů Vojtěškových. Zpravodajský portál BRŇAN o tom za organizátory informovala Simona Vojtěšková.

Na své si přijdou návštěvníci, kteří milují minimalismus a skutečný beton, ale i ti, kteří preferují výrazné barevné abstrakce. Výstava je prodejní a zájemci mohou čekat téměř 40 obrazů na zdi a 35 obrázků na papíře v cenách od 500 Kč do 15 000 Kč.

„Betonové obrazy Litone jsou naší společnou tvorbou s manželem. Vznikají nezvyklou kombinací linorytu a klasického betonu z cementu, vody a písku. Na výstavě jsou k vidění obrazy ve velikostech 30 x 40 cm až 60 x 80 cm, ale i několik kulatých variant. Jejich váha se pohybuje od 3 do 18 kilogramů,“ popsala autorka.

V galerii budou pak v protikladu k vidění naopak lehké, ale o to barevnější obrazy na plátně. Jejich autorkou je Simona Vojtěšková. „Vystavená kolekce zobrazuje pohled do krajiny, který se nám asi těžko někde naskytne,“ doplnila Vojtěšková. Ta dále doplnila, že k vidění a zakoupení jsou také její akvarelové a akrylové obrázky na papíře.

Vernisáž výstavy “BETON & BARVY | Simona & Jiří Vojtěškovi” odstartuje v úterý 19. října v 17 hodin, a to přímo v Art Gallery Brno, potrvá do až do 28.10.2021 a bude přístupná vždy v úterý, středu a čtvrtek od 10 do 17 hodin. Více na www.art-gallery-brno.cz/vystavy/.