Nejen studenti a žáci školy se na jednotlivých stanovištích mohli seznámit s prací složek integrovaného záchranného systému, se zásadami prevence v silničním provozu nebo třeba si i vyzkoušet, jak se cítí pasažéři auta hlavou dolů. 

Automobilní průmyslovka, respektivě její absolventi, jsou už z titulu zaměření školy předurčeni k tomu, že nedílnou součástí jejich profesního života je silniční provoz a vše, co k němu patří. I proto je každoročně tato bezpečnostně preventivní akce součásti osnov této školy. Kromě stanovišť, na kterých mohli dostat jednotlivé informace, se největšímu zájmu těšila samozřejmě ukázka zásahu  složek integrovaného záchranného systému u simulované dopravní nehody motorkáře a osobního auta. A v podání profesionálů, jak záchranářů, tak hasičů, to byl opravdu koncert. "Podobnou ukázku předvádíme na této akci každý rok," prozradila Pavla Pražáková z Hasičského záchranného sboru JMK."Pokaždé jsou zde noví žáci a z pohledu jejich budoucí profese přijdou do kontaktu se silniční dopravou a tedy i s podobnými případy v reálu." Podobně to vidí i tisková mluvčí Zdravotní záchranné služby JMK Michaela Bothová: "Jakákoli prevence je  potřebná a  pro mladé lidi, kteří jezdí na motorce, získávají řidičský průkaz na auto a naplno se tak vrhají do kolotoče často složité dopravy ve městech, ale i na dálnicích, to platí dvojnásob."

Každoroční počty úmrtí na silnicích a dopravních nehod s vážnými následky ukazují, že prevence, zvláště u mladých lidí, kteří se naplno stávají účastníky toho dopravního kolotoče kolem nás, není nikdy dost.