V brněnské Winning Group Areně dnes zahraje britská rocková stálice Deep Purple. Skupina je na hudební scéně 55 let, spolu s Led Zeppelin a Black Sabbath je považována za průkopníky hard rocku.

Jejich elpíčka patří do rockové síně slávy

LP desky kapely jako Machine Head, Made in Japan či Perfect Strangers patří do rockové síně slávy. Známá je například píseň Smoke On The Water, inspirovaná požárem budovy při koncertu Franka Zappy. V současné době skupina koncertuje v sestavě, ve které jsou tři zakládající členové, a to zpěvák Ian Gillan, bubeník Ian Paice a basák Roger Glover. Sestavu doplňuje klávesák Don Airey a kytarový irský mág Simon McBride.

Spojení klasické hudby s rockovými motivy

Kapela Deep Purple je společně s Led Zeppelin a Black Sabbath považována za průkopníky heavy metalu a moderního hard rocku, přestože oni sami se nikdy za heavymetalovou skupinu nepovažovali. Skupina vznikla v anglickém Hertfordu roku 1968. V její tvorbě se spojuje klasická hudba, jejímž propagátorem byl zejména Jon Lord, a hardrockové motivy, které prosazoval Ritchie Blackmore. Deep Purple v 70. letech patřili mezi nejlepší rockové skupiny a z tohoto období také pocházejí jejich nejlepší desky a nejslavnější a nejúspěšnější koncertní vystoupení.

Zítra zahraje Johnny Depp

Kapela zahraje na festivalu Slavkov Open 2023, který se ale z produkčních důvodů přesunul právě do brněnské haly. V neděli na festivalu ještě zahraje americká kapela Hollywood Vampires se známým hercem Johnny Deppem.