V brněnské zoo mají vzniknout dvě venkovní učebny pro vzdělávání větších skupin
Foto:
Pixabay
V areálu brněnské zoologické zahrady by měly vzniknout dvě venkovní učebny. Vybavené mobiliářem, vzdělávacími prvky, připojením na wi-fi a elektřinu i toaletami by sloužily pro vzdělávání větších skupin. Hlavním cílem projektu je zvyšování kvality přírodovědného a environmentálního vzdělávání v mimoškolním a zájmovém vzdělávání, řekl mluvčí zoo Michal Vaňáč.
„Rozšíření a zkvalitnění prostor pro vzdělávání je přínosem pro všechny cílové skupiny, které se účastní zájmového a neformálního vzdělávání, ale i pro zaměstnance, kteří získají kvalitní zázemí pro svoji práci,“ uvedl mluvčí.
První point s názvem Lidé, zvířata a rostliny bok po boku vznikne mezi Dětskou zoo a Africkou vesnicí
„Bude zaměřený na domácí zvířata, domestikaci, šlechtění a vývoj zvířat a rostlin po boku člověka s důrazem na společnou historii domácích zvířat, rostlin a lidí. Měl by napomáhat rozvíjení schopnosti rozpoznat problém, kriticky myslet, rozhodovat se a přijímat zodpovědnost za svá rozhodnutí a důsledky svých činů. Součástí budou ukázky pro danou lokalitu vhodných přírodních biotopů s vodním prvkem, ekologického pěstování rostlin a prožitkové i vzdělávací prvky,“ sdělil Vaňáč.
Druhá učebna nazvaná Člověk a příroda bude umístěna na cestě vedoucí od stánku se suvenýry za pokladnami až před objekt bývalé veterinární stanice
Tam se návštěvníci dozvědí, kdy a jak se o přírodu starat, s možností si jednotlivé úkony přímo vyzkoušet a následně sledovat, jaká volně žijící zvířata se v areálu objevují. Projekt by měl stát 21 milionů korun. Radní města na posledním jednání souhlasili s podáním žádosti o dotaci, která činí 14,7 milionu korun. „Dále počítáme se státním příspěvkem 3,2 milionu korun od ministerstva pro místní rozvoj a zbylé peníze poskytne město,“ uvedl radní Filip Chvátal (KDU-ČSL). Pokud vše půjde podle plánu, začne zoo učebny budovat na podzim.
NEJČTENĚJŠÍ
Exkluzivně pro Brňana
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
- Nový vlakový jízdní řád přináší více spojů do Pols…
- Nová vyhláška o pyrotechnice silvestrovské ohňostr…
- Cats Brno se vrací do softballové Extraligy žen
- Na trati mezi Brnem a Přerovem bude od neděle pokr…
- Jeskyně Moravského krasu právě otevírají své nepří…
- Na jihu Moravy se dá o víkendu lyžovat jen na Břec…
- Policie začne prověřovat nesrovnalosti v počítání …
- MŽP: Prvních 35 tun nelegálního odpadu se z Brna z…
- NSS: Firmy z Agrofertu neměly kvůli Babišovu střet…
- Vedení ANO vyloučilo brněnské zastupitele, kteří n…
Přinášíme vám aktuální události z Brna a okolí. Přehledné zpravodajství, krimi, sport, kulturu a veřejné dění v Brně – denně pro vás vybíráme ty nejdůležitější zprávy z našeho města. Chybí vám tu něco? Napište nám.
