Nová škola v Kyjově vznikne sloučením Střední školy automobilní Kyjov a Středního odborného učiliště Kyjov. Novinářům to oznámil náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast vzdělávání a strategii chytrého regionu Jiří Nantl (ODS).

„Vznikne inovativní centrum technického vzdělávání, které na sebe váže záměr stimulovat novou generaci mladých podnikatelů, kteří by začali s podnikáním na Kyjovsku. Už nyní jsme oslovováni obcemi napříč krajem, které by chtěly náš záměr následovat,“ uvedl Nantl.

Ředitelem sloučené školy bude Petr Koiš (dosavadní ředitel SOU Kyjov), jeho protějšek Radek Hladný (dosavadní ředitel automobilní školy) bude jeho zástupcem.

„Děkuji kraji za možnost, aby Kyjov byl pilotním městem, ve kterém polytechnika vznikne. Vidím v tom veliký přínos pro zvýšení kvality studia, protože moderní technologie žáky efektivně připraví pro jejich budoucí život. Současně mohou být lákadlem pro rodiče, kteří teprve zvažují, jakou nejvhodnější střední školu pro své děti vybrat,“ uvedl starosta Kyjova František Lukl (nestraník za hnutí STAN).

Záměrem je udržení počtu žáků, kterých je dnes zhruba 800. Současně není v plánu zúžit okruh pedagogických pracovníků, kterých je necelá stovka. Do budoucna je plánováno rozšířit i některé další obory. V rámci projektu centra inovativního technického vzdělávání, který je připraven do Integrovaného regionální operačního programu, proběhne modernizace podmínek ve škole a v kraji vznikne první FABlab – otevřená digitální dílna – mimo Brno. Při škole také bude vybudován mikroregionální podnikatelský inkubátor. V plánu je i posilování spolupráce se zaměstnavateli.