Nový dopravní terminál, který propojuje autobusovou, železniční i cyklo dopravu, otevřeli začátkem července v Kuřimi na Brněnsku. Terminál je moderní a zejména pro cyklisty nabízí nové prvky jako jsou uzamykatelné boxy s nabíječkou či myčka. V tiskové zprávě to oznámil kuřimský starosta Drago Sukalovský (STAN).

Rekonstrukce přišla na 131 milionů korun

Dopravní terminál v Kuřimi prošel kompletní rekonstrukcí. Část pro autobusy byla rozšířena ze tří na pět nástupišť, úplně nové zázemí mají cyklisté. Celá rekonstrukce stála 131 milionů, přes 70 milionů byla dotace z programu ITI Brněnské aglomerace.

Nabíjecí stanice i myčka kol

„Čtyři nástupiště jsou nyní zastřešena a jsou nově suchou nohou dostupná z nádražní budovy. Máme nové uzamykatelné cyklo boxy, z nichž je jich dvanáct vybaveno nabíjecími stanicemi, opodál je i myčka kol,“ uvedl Sukalovský.

Zrenovují také nádražní park

Nástupiště jsou vybavena moderním a úsporným osvětlením, Wi-Fi připojením a nabíjecí stanicí pro mobilní telefony. Autobusový terminál a železniční nádraží jsou nyní plně bezbariérové a poskytují toalety, sprchu a přebalovací pult. Během července se také rozběhne rekonstrukce nádražního parku, čímž se kompletně dokončí proces modernizace celého prostoru, dodal starosta.