Na východní straně Kuřimi na Brněnsku mezi silnicí číslo 43 na Svitavy a tratí do Tišnova má vyrůst průmyslový areál se zastavěnou plochou 43.000 čtverečních metrů. Vyplývá to ze záměru zveřejněného v Informačním systému EIA. Starosta Kuřimi Drago Sukalovský (Kuřimská občanská liga) řekl, že město má k projektu připomínky a plánuje jednání s investorem.

Chtějí postavit tři haly

Společnost E.G. Majetková podle zveřejněného záměru plánuje na trojúhelníkovém pozemku postavit tři haly o rozlohách 27.008, 9010 a 7257 čtverečních metrů. V jižní a západní části areálu má vzniknout 161 parkovacích míst včetně 16 stání pro kamiony. Pro vjezd do areálu má na silnici číslo 385 ve směru do Kuřimi vzniknout kruhový objezd.

Budovy bude investor pronajímat

Výrobní a skladový areál má být převážně jednopodlažní, administrativní část má mít podlaží čtyři. Investor počítá s tím, že budovy budou mít zelené střechy a budou zavlažovány zachycenou dešťovou vodou. Budovy by měly podle propočtu firmy pojmout až 400 zaměstnanců, počítá s provozem od 6:00 do 18:00. Firma chce začít stavět příští rok, areál by měl být hotový v roce 2025. Budovy bude pronajímat, jaký typ výroby či firem by v nich sídlil, zatím není jasné.

Navrhovaný areál zasahuje do ochranného pásma silnice I/43

„Nejsme spokojeni se současnou podobou navrhovaného areálu. Je hodně velký, zasahuje do ochranného pásma silnice I/43. Připravujeme proto jednání s investorem, kde bychom rádi probrali možné změny,“ uvedl starosta Sukalovský. Obě silnice v okolí pozemku, který nyní není využívaný a je zarostlý náletovými dřevinami, jsou silně dopravně vytížené. Silnice I/43 spojuje Brno se Svitavami, silnice II/385 přivádí do Kuřimi dopravu od Brna.