V městské části Brno-Žabovřesky vyhrálo komunální volby uskupení Lidovci a Starostové, získali podporu přes 21 procent a šest mandátů. „Volební výsledek předčil naše očekávání a chápeme jej jako ocenění naší práce pro městskou část a zároveň jako závazek v naší práci a úsilí nepolevit,“ popsal pro zpravodajský portál BRŇAN lídr kandidátky Filip Leder (KDU-ČSL).

Žabovřesky jsou nejstarší brněnskou městskou částí, zastupitelstvo má 25 členů a v čele radnice stojí starosta a tři místostarostové. V této městské části žije přes 21 tisíc obyvatel. Nyní vede radnici koalice ČSSD, KDU-ČSL, ANO a Zelení.

Lidovci a Starostové získali podporu přes 21 procent a šest mandátů, také druhá ODS s TOP 09 má šest mandátů za podporu přes 19 procent. Pět mandátů má ANO, tři Piráti, po dvou Hnutí pro Žabiny a Vaše starostka a ČSSD, jeden mandát získala SPD, Trikolora a Moravané. Zelení se do zastupitelstva nedostali a ČSSD oslabila. O nové podobě vedení Žabin se právě jedná. „Plně respektujeme vůli voličů a zahájili jsme vyjednávání se subjekty, které skončily druhé a třetí v pořadí, tedy s koalicí ODS s TOP09 a ANO. Jednání probíhají velmi dobře, uzavřená ještě nejsou,“ uzavřel Leder.