Lyžařské areály na jihu Moravy dokončují přípravy na začátek nové sezony, lyžovat se už o víkendu začne na svahu v Němčičkách na Břeclavsku. Užijí si zatím ale jen děti přihlášené do dlouhodobého kurzu, pro veřejnost zůstane areál ještě uzavřený,  řekl správce areálu Jaroslav Stávek.

V Němčičkách, kde se lyžuje na svahu mezi vinohrady, mají přes zimu na svahu položený umělý povrch, který umožňuje lyžovat i za nepříznivých klimatických podmínek. Lyžovat se tam tedy dá i za situace, kdy jsou teploty nad nulou, a sníh není. „Něco jsme ale zasněžili, svah je sněhem pokrytý zhruba v dolní čtvrtině,“ uvedl Stávek. Doplnil, že jde zhruba o deset až 15 centimetrů sněhu. Vlek se sice jako už tradičně rozjede první prosincový víkend, ale protože není dostatek sněhu, lyžování si užijí zatím jen děti zapsané do dlouhodobého lyžařského kurzu. „Pro veřejnost bychom rádi otevřeli do poloviny prosince, předpokládáme, že to už bude sněhu více,“ doplnil Stávek.

V Hodoníně u Kunštátu na Blanensku začnou se zasněžováním dnes

„Elektřinu máme nasmlouvanou od prosince, z toho důvodu začneme se zasněžováním právě v pátek. Předpoklad je ten, že sezonu budeme zahajovat o víkendu 16. – 17. prosince,“ uvedl za areál Vlastimil Jílek. Doplnil, že udělají vše pro to, aby se rovnou otevřel celý areál, ne jen jeho část. Areál leží na východním okraji Českomoravské vysočiny, délka sjezdovky je asi 550 metrů s převýšením 100 metrů.

Zasněžuje se v nedaleké Olešnici na Blanensku, podle webu a profilu na sociální síti už několik dní

Areál nabízí sjezdovku o délce 500 metrů se stometrovým převýšením. Zasněžovat se výhledově chystají i ve Filipově údolí na Hodonínsku. „Vše ale záleží na počasí, pokud bude přes noc více mrznout, zkusíme to. Zřejmě z neděle na pondělí,“ řekl za areál Lubomír Žák.