Požár vypukl pravděpodobně krátce po jedné hodině ranní v podchodu pod hlavním brněnským nádražím. Hasiči byli na místě téměř okamžitě a zasahovali v prostoru mezi 1. nástupištěm tramvají a OC Letmo, kde hořely tři stánky. Podle mluvčího brněnských hasičů Jaroslava Mikošky, dostali oheň pod kontrolu do dvaceti minut.

Podle prvotních informací byli na místě nalezeni tři lidé, kteří se nadýchali kouřem, nakonec se do péče zdravotníků dostal i zasahující hasič.

„Dnes dvě hodiny po půlnoci vyslalo naše operační středisko k brněnskému hlavnímu nádraží šest posádek: lékařský tým, tři záchranářské vozy, velkokapacitní sanitku a inspektora provozu. Měli jsme informaci o zakouřeném podchodu v důsledku zahoření stánků. Na místě byly všechny složky integrovaného záchranného systému. Ošetřili jsme čtyři pacienty, kteří se nadýchali zplodin hoření, všichni dostali kyslíkovou terapii a k další péči byli převezeni do brněnských nemocnic,“ popsala mluvčí záchranářů Michaela Bothová. Na místě jsou stále zástupci záchranných složek a inspektoři zjišťují příčinu požáru.