fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

V předvečer Mikuláše začíná v Galerii Žlutý kopec nová výstava fotografických obrazů

Od čtvrtka 5. prosince bude v Galerii Žlutý kopec ve 2. patře Švejdova pavilonu k vidění nová výstava. Své fotografické obrazy zde představí Pravoslav Flak a Anton Sládek. Ve stejný den se v ústavu koná tradiční Mikulášská nadílka.
plakat-flak-5-12

Foto:

MOÚ

V Masarykově onkologickém ústavu každý rok připravují Mikulášskou nadílku. Ta se letos uskuteční  ve čtvrtek 5. prosince od 13:30 hodin. Mikuláš, čerti i andělé v podání členů brněnského divadelního
spolku Dialog navštíví všechna oddělení MOÚ a přinesou pacientům balíčky s dobrotami, které přesně podle nařízení lékařů a dietních sester pro každého z nich každoročně připravují pracovnice ze stravovacího provozu. V tento den také začíná nová výstava v galerii Žlutý kopec – společně zde vystaví svá díla Pravoslav Flak a Anton Sádek.

Pravoslav Flak je absolventem Filmové a televizní fakulty AMU – obor kamera. Jako kameraman pracoval např. na projektech Alles gute, Žito, Banánové rybičky, Bílá místa nebo Zpráva z Chabařovic. Jako fotograf se věnuje výhradně volné tvorbě. Své práce prezentoval na mnoha společných i samostatných výstavách (je zakládajícím členem tvůrčí skupiny FOTOLEJ, která také několikrát vystavovala své práce v Masarykově onkologickém ústavu) v řadě míst republiky. Je spoluzakladatelem dnes již tradiční prezentace Kameramani fotografují. 

Anton Sládek studoval Filmovou a televizní fakultu AMU – obor umělecká fotografie. Od 80. let minulého století je na volné noze. Spolupracoval například s režisérem Jozefem Bednárikem na jeho muzikálech, fotografoval pro operu SND a v roce 1996 získal 1. cenu Czech Press Photo za divadelní fotografie. V současné době se věnuje volné tvorbě, v jejímž rámci dlouhodobě zachycuje mizející a nově vznikající Bratislavu a hry světla a stínu. Do této chvíle vydal 9 fotografických knížek, z nichž poslední pod názvem „Pasáž“ v roce 2018. 

Oba fotografové se v MOÚ už jednou představili na společné výstavě, a to v prosinci 2016. Aktuální výstava potrvá až do 5.ledna 2020.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT