Od začátku (pokud pomineme jednu brněnskou šanci) se v DRFG Aréně cítili jako domácí spíš bruslaři z Mladé Boleslavi. Středočeši lépe bruslili, byli důraznější a většinu času první třetiny se hrálo směrem ke Karlu Vejmělkovi. Na konci prvního dějství se po zásahu vysokou holí odebral na trestnou lavici na čtyři minuty Peter Trška. Na začátku druhé třetiny zbývalo z jeho trestu ještě něco přes minutu a po úniku Claireauxe se mezi kruhy prosadil Jakub Strnad. Kometa se snažila zvýšenou aktivitou rychle odpovědět. Vysloužila si přesilovku, ovšem s tou naložila prachbídně – nejen, že nedokázala překonat soupeřova gólmana, po úniku Bičevskise překonal bezmocného Vejmelku z vrcholu levého kruhu Dlapa. Brněnský zmar druhé třetiny pak dokonal v rovnovážném stavu po rychlém úniku Adam Zbořil. Že neskončila druhá dvacetimunutovka úplně katastrofálně, tomu dopomohl Sylvestr Kusko – po nahození Vlaského doklepl puk do boleslavské sítě.

Kometa se sice ve třetím dějství snažila o zvrat v utkání, Boleslav však byla stále o něco lepší. Přes úpornou snahu domácích končily pokusy o kontaktní branku v rozích kluziště a střelba jako by byla domácímu týmu zakázána lékařem. Složité kombinace v útočném pásmu neměly naději na úspěch, v pásmu obranném pak vždy zaváněly průšvihem, Což je velkou slabinou Komety v celé letošní sezóně. Přesto se však domácím podařilo snížit na dostřel. Střelcem druhého gólu byl americký sniper ve službách brněnského celku Peter Mueller.

Ani po kontaktní brance si domácí však nedokázali vynutit trvalejší tlak, naopak, v obraně museli často hasit velké problémy. A to se jim v 57 minutě nepovedlo a hosté se opět díky Ondřeji Dlapovi dostali do dvoubrankového vedení.

Ještě v předposlední minutě se sice podařilo Peteru Trškovi dostat v power play brňany na dostřel jediné branky, o několik desítek vteřin později však boleslavské vítězství, a nutno dodat, že zasloužené, potvrdil střelou do opuštěné brněnské brány David Cienciala. Ani pompáté v řadě tak nedokázala Kometa na domácím ledě zvítězit a zůstává na 9.místě se čtyřbodovou ztrátou na osmé Pardubice a s tříbodovým náskokem na desátý Litvínov. V neděli se pokusí doma získat body proti Vítkovicím, které v pátečním duelu také doma podlehly Spartě 2:3.