fbpx
22. 03. 2023 Dnes má svátek Leona

Vánoční dárky od lokálních výrobců koupí Brňané o víkendu v tržnici na Zelném rynku

Vánoční dárky z udržitelné produkce lokálních značek nakoupí letos poprvé nejen Brňané v centru moravské metropole na oblíbeném moderním tržišti Lemarket.
lemarket1

Foto:

lemarket.cz

Produkty více než 100 pečlivě vybraných tvůrců – od známých jmen po nové projekty, od šperkařů, módních brandů či dekorací až po delikatesy, kosmetiku, doplňky do bytu a dětské zboží – zaplní v sobotu 3. prosince od 10 do 20 hodin a v neděli 4. prosince od 10 do 19 hodin dvě patra tržnice na Zelném trhu. Vstup je zdarma.

„Každý rok máme po jiné lokalitě vysokou poptávku – a to nejen ze strany značek z odlehlejších koutů republiky anebo ze Slovenska, ale i od těch pražských, které se se zákazníky chtějí setkat osobně mimo svou pražskou bublinu,” upřesnila v tiskové zprávě zakladatelka projektu Elena Janota.

Podle ní je brněnská tržnice pro organizátory ideální místo. „Jde o kulturně-společenský prostor přímo v centru na Zelném trhu, má minimalistický interiér plný světla a na střeše je volně přístupná terasa, ze které bude krásný výhled na vánočně vyzdobené město. A protože bychom rádi místní motivovali k podpoře lokální tvorby, vstup bude zdarma,“ řekla Janota.

Lemarket, který se odehrává několik let v Praze, si podle ní zakládá na kurátorovaném výběru značek napříč všemi kategoriemi – od větších značek až po drobné tvůrce.

„Mezi potvrzená jména patří například vánoční ozdoby Glassor, oblečení a doplňky s českými motivy Bohéma, vlněné deky od Tkalcovny Kubák, přírodní kosmetika Alma, slow módní značka W econcept nebo šperky Studio Muun,“ vypočítala zakladatelka projektu, který kromě samotného marketu podporuje i malé lokální značky na jejich cestě za úspěchem prostřednictvím projektu Lemarket studio.

Podle Janoty najdou lidé průběžně aktualizovanou nabídku na webu tržiště. „V sobotu bude v tržnici také herec a gurmán Lukáš Hejlík se svým průvodcem po brněnské gastro scéně Brno 100 a po celý víkend bude připravena food zóna,“ dodala Elena Janota.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT