Vánoční strom rozzáří brněnskou zoo

První prosincovou neděli se rozsvítí vánoční strom i v Brněnské ZOO. Bude na tradičním místě u expozičního celku Beringie.

  • Foto

    ZOO Brno

Pro všechny návštěvníky je samozřejmě připravena bohatá adventní nadílka. Už od nedělního dopoledne jsou nachystány komentované prohlídky a speciální zimní setkání na téma Zvířata o Vánocích. Na odpoledne pak v rámci programu proběhne samotné rozsvícení vánočního stromu.

 „Máme připravený bohatý program,“ říká Michal Vaňáč, tiskový mluvčí ZOO. „Pro děti budou nachystané dílničky, přijdou i zvířata, takže se děti mohou seznámit s lamami Alpaka a kromě toho samozřejmě chystáme i hudební vystoupení, hrát bude kapela First Smile, děti z folklorního souboru Komíňáček a vše uzavře známý písničkář Voxel.“

Vánoční i mikulášské oslavy mají v brněnské zoo dlouholetou tradici. V úterý 4. prosince je připraveno na Mniší hoře od zaměstnanců zahrady speciální Mikulášské a vánoční setkání – jako každý rok je určeno pro onkologicky nemocné děti. Mikuláš, anděl a čerti spolu se zvířátky uvítají děti ve 13 hodin u vánočního stromu.

Jak vidno, i v počínajícím adventu má pro vás Brněnská zoologická zahrada připravenu spoustu akcí. Více se můžete dozvědět přímo na stránkách www.zoobrno.cz.

Zdroj: 
Brňan (NEP)