V areálu vojenské školy ve Vyškově se policisté a posádky vozů zdravotnické záchranné služby na šesti stanovištích setkali se situacemi, které je mohou potkat denně v terénu. Cvičení se zúčastnilo 12 posádek záchranářů a 12 hlídek policie. Cvičení mělo na šesti stanovištích prověřit, jak se zachovají policisté v situaci příznačné pro záchranáře, a jak budou reagovat záchranáři ve chvíli, kdy by měla zasahovat spíš policie.

“To cvičení má za cíl posunout dál spolupráci jednotlivých složek Integrovaného záchranněho systému, v tomto případě policie a záchranky," říká Leoš Tržil, ředitel Policie ČR JmK. "Snažíme se modelovat situace tak, aby si policisté zažili návyky, potřebné k řešení situace ze zdravotního hlediska a naopak, záchranáři abydokázali zvládat krizové situace, které by jinak měla řešit policie. A hlavně, aby si dokázali navzájem předávat správné a jasné informace na jednotlivých místech.”

Cvičení vzniklo na popud Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského Kraje. Situace byly naaranžovány a přichystány předem, ovšem po příjezdu jednotlivých posádek se vždy vyvíjeli trošku jinak, podle toho, jak se která posádka zachovala. Hana Albrechtová, ředitelka ZZS JmK k tomu říká: "Posádky si vyzkouší, jak zareagovat v situacích, které přísluší spíš policii, ovšem v terénu je budou muset zvládat. Jak se říká, těžko na cvičišti, lehko na bojišti!”

Středečního cvičení se tentokrát nezúčastnili hasiči, ovšem záchranka je chce v budoucnu také zapojit. Jedním z úkolů podobných akcí je totiž posílení vzájemné spolupráce složek Integrovaného záchranného systému.