Tok zůstává v korytě, žádné objekty nezaplavil, řekl ve středu večer starosta obce Petr Šmidrkal. V Jihomoravském kraji místy vydatně prší, déšť bude místy pokračovat. V kraji kvůli dešti zasahovali i hasiči.

"Ve Velké nad Veličkou se tok ještě drží v korytu, objížděli jsme to," uvedl starosta. Velička je druhá největší řeka v okrese, vlévá se do Moravy. Na třetím povodňovém stupni je Velička ještě u Strážnice.

Třetí povodňový stupeň je stupeň ohrožení, nastává po stupni bdělost a pohotovost. Podle hydrometeorologického ústavu budou v oblasti srážky s různou intenzitou pokračovat až do čtvrtečního odpoledne. Voda může zaplavovat níže položené obydlené oblasti, komunikace, může omezit lidskou činnost a působit škody v krajině a na majetku. Může také způsobit snížení stability stromů v podmáčené půdě. Doporučuje se sledovat vývoj situace a jeho prognózu.

V kraji v souvislosti s vydatným deštěm zasahovali i hasiči. V Pohořelicích na Brněnsku voda zaplavila část ulice, odčerpali ji. "V Hustopečích šlo zase o jeden zaplavený sklep, ve kterém bylo asi 50 centimetrů vody. Také jsme ho odčerpali," řekl mluvčí hasičů Filip Venclovský. Řešili i popadané stromy, v Brně v Židenicích v ulici Kuldova spadl strom na dvě zaparkovaná auta, u Brněnské přehrady padající strom zase poškodil elektrické vedení. Mluvčí doplnil, že v souvislosti s Veličkou žádný výjezd nemají.

Výstraha hydrometeorologického ústavu před prvním stupněm povodňové aktivity se počínaje 18:00 až do odvolání týká Vyškova, Bučovic na Vyškovsku, Kyjova, Hodonína a Břeclavi.