Cvrlikání ptáků a příjemně teplé sluneční paprsky sice věští brzké jaro, ale ranní mrazíky svědčí o tom, že zima ještě nesložila zbraně. Kdo si chce zabruslit pod širým nebem, stále má možnost – otevřená je většina ledových ploch v Brně. Na Brusláku na Moravském náměstí chystají na dnešek dokonce lekce bruslení pro děti i dospělé a jsou pro všechny účastníky zdarma.

Pořadatelem této příjemné bonusové akce je městská část Brno-střed a krasobruslařský oddíl TJ Stadion Brno. "Jsem za tyto akce velmi rád, o to víc, že za nápadem stojí i můj mateřský krasobruslařský oddíl. Je to moc dobrá propagace tohoto sportu, protože i tady se může skrývat nejeden talent. Vždyť právě na brněnském ledu vzešla krasobruslařská kariéra takových sportovců, jako je třeba Zdeněk Pazdírek nebo sourozenci Březinovi," uvedl radní města Brna Jaroslav Suchý. 

Od 16:00 do 16.50 je připravena výuka pro děti od 4 let, poté začne exhibice krasobruslařských závodníků TJ Stadion Brno. V 17 hodin na ni naváže lekce pro dospělé, trvající také 50 minut. S sebou je potřeba vzít si brusle, pro děti jsou povinnou součástí vybavení rukavice a ochranná helma (cyklistická, případně lyžařská).