fbpx
22. 03. 2023 Dnes má svátek Leona

Vlekaři na jihu Moravy problém s vodou na zasněžování nemají

Přípravy na zasněžování sjezdovek v Jihomoravském kraji vrcholí. Vlekaři i přes letošní sucho zatím problém s vodou na výrobu technického sněhu nepociťují. Vodu budou brát z koupaliště, z rybníka či z potoka.
imgp1308

Foto:

ilu, skiareál Olešnice

"Spolu se sjezdovkou provozujeme i koupaliště, které po sezoně nevypouštíme a bereme z něj vodu na zasněžování," uvedl Jaroslav Stávek z areálu v Němčičkách na Břeclavsku. Podle něj vody nepotřebují tolik jako v jiných areálech, na sjezdovce mají umělý povrch, takže není potřeba nijak zvlášť silná vrstva sněhu. Sjezdovka je také relativně krátká. "Na umělém povrchu se u nás začne lyžovat o víkendu 1. a 2. prosince, zasněžovat ale začneme, až nám to umožní počasí," doplnil Stávek.

Problém s vodou na výrobu technického sněhu nemají ani v Olešnici na Blanensku. "Máme dostatek vody, spolupracujeme s místními rybáři, když vylovují rybník, vodu nám přečerpávají," uvedl František Jílek z tamního areálu. Zaměstnanci už v těchto dnech rozmisťují sněhová děla. Zasněžovat se ale podle Jílka začne až tehdy, kdy bude jasné, že mrazy potrvají delší dobu.

V areálu ve Filipově údolí na Hodonínsku berou vodu na výrobu technického sněhu z tamního potoka. "V něm je vody zhruba tolik co loni, takže by s vodou neměl být problém, potok teče docela vydatně. Navíc by mohlo i něco napadnout," uvedl Lubomír Žák z tamního areálu.

Vlekařům na jižní Moravě obecně nepřeje počasí, zimy jsou v regionu většinou mírné a téměř bez sněhu. Svahy na jižní Moravě jsou spíše krátké, lidé tak za lyžováním vyrážejí například do Beskyd, Jeseníků či Alp.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT