Voda v jihomoravských koupalištích je vhodná ke koupání

Jihomoravská přírodní koupaliště mají vodu vhodnou ke koupání. Vyplývá to z analýzy vzorků Krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje. Hygienici sledují přes dvacet nejvíce navštěvovaných přírodních koupališť. 

  • Foto

    ilustrační, redakce

V některých koupalištích odebírají vzorky přímo hygienici a zkoumají je, u části koupališť jim výsledky testů posílají provozovatelé přírodních koupališť. Voda vhodná ke koupání je na Brněnské přehradě na všech koupalištích, a to v Rokli, Rakovci, Kozí horce, Osadě i Sokolském koupališti. Koupání je vhodné i v přírodním biotopu v Brně-jihu nebo jezírku Wellness Infinit Maximus.

Mimo Brno mohou rekreanti využít vodních nádrží Letovice a Palava a také rybníku Suchý na Blanensku, koupališť Oslavany a Kovalovice na Brněnsku, Nové Mlýny na Břeclavsku, Lučina na Hodonínsku, Lulče na Vyškovsku a také mohou trávit čas u Vranovské přehrady, v Banticích, Vémyslicích a Výrovicích na Znojemsku.

U kvality vody hraje podle hygieniků roli počasí. Vlivem vedra se mohou množit sinice, ale také může být sucho, čímž se sníží průtok vody. Právě před dvěma lety museli hygienici zakázat koupání na Brněnském přehradě kvůli přemnoženým sinicím.

Lidé najdou informace o stavu vody na informačních cedulích.

Zdroj: 
čtk