Kvalita vody ve všech pěti koupalištích Brněnské přehrady je vhodná ke koupání, voda má jen zhoršené smyslově postižitelné vlastnosti. Po koupání by tedy neměly nastat zdravotní potíže, přesto je doporučené osprchování. Stejná situace platí pro tři další přírodní koupaliště v Jihomoravském kraji. Zbylá místa, která krajští hygienici monitorují, jsou bez problémů, plyne z jejich webu.

Sledují 22 přírodních koupališť

Krajská hygienická stanice sleduje v kraji 22 nejnavštěvovanějších přírodních koupališť. Stav vody následně rozděluje do pěti kategorií od vhodné po nebezpečnou. Druhý stupeň platí vedle koupališť Brněnské přehrady, kterými jsou Kozí horka, Osada, Rakovec, Rokle a Sokolské koupaliště, i na rybníku Suchý a vodní nádrži Palava na Blanensku. Hygienici jej evidují také u letovické vodní nádrže, kde byl ještě v červenci problém se zvýšeným výskytem sinic.

Biotopy jsou zcela v pořádku

Zcela v pořádku jsou například biotopy v Oslavanech na Brněnsku, Bohuslavicích na Hodonínsku nebo Banticích na Znojemsku. Lidé najdou informace o stavu vody na informačních cedulích. U kvality vody hraje podle hygieniků roli kromě jiného počasí. Vlivem vedra se totiž mohou množit sinice, ale také může být sucho, čímž se sníží průtok vody a kvalita vody se zhorší.

Vedra budou pokračovat

Jižní Moravu v posledních dnech zasáhly vysoké teploty. Podobné to bude i o víkendu. V pátek meteorologové očekávali polojasno až oblačno, nejvyšší denní teploty měly dosáhnout až 31 stupňů Celsia. V sobotu i neděli bude jasno až polojasno. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 33, respektive 34 stupňů.