Volejbalistky KP Brno se s novým koučem zaměří na budování týmu

Volejbalistky Králova Pole Brno mají za cíl v extraligové sezoně vylepšit předchozí sedmé místo, ale hlavně budovat mladý perspektivní tým. To bude hlavní úkol nového trenéra Matúše Kalného, který k týmu přišel v létě z Německa. 

  • Foto

    vkkpbrno.cz

"Moc se těším, protože mě čeká práce s mladými lidmi, které lze výkonnostně ovlivňovat a rozvíjet," řekl Kalný na dnešní tiskové konferenci v Brně. "Práce s ženami má svoje specifika, ale větší rozdíly v tom nevidím, pomalu se stírají," pokračoval kouč, který s německými juniory vyhrál loni ve Zlíně ME do 19 let.

K příchodu do Brna jej přesvědčila právě vize výchovy mladých hráček. "Po sezoně bychom všichni měli mít pocit, že jsme se posunuli vpřed a že naše práce měla smysl," vytyčil si Kalný cíl, aniž by konkrétně hovořil o umístění.

Novými tvářemi v kádru tradičního účastníka nejvyšší soutěže jsou slovenská univerzálka Karin Šunderlíková a kanadská smečařka Sophie Carpentierová, kolem nichž by výkonnostně mohly růst mladé hráčky. "V našem třináctičlenném kádru je devět hráček mladších 20 let," upřesnil prezident KP Brno Richard Wiesner.

Očekává velmi vyrovnaný extraligový ročník. "Už přípravy ukázaly, že každý tým může porazit každého. Snad jen s výjimkou mistrovské Olomouce, která si udržela výkonnostní odstup. Černým koněm může být Šternberk, který získal čtyři zahraniční posily," odhadl Wiesner před startem soutěže, jejíž novinkou je tříkolový systém v základní části bez nadstavby, z níž osm týmů postoupí do play off.

Ještě před startem extraligy uspořádá KP Brno o tomto víkendu silně obsazený turnaj Grand Prix Brno. Pozvání na 8. ročník přijal úřadující mistr Maďarska Vasas Budapešť, slovenský Pezinok a Frýdek-Místek. Do extraligy vstoupí tým Králova Pole další víkend v hale Olympu Praha.

Zdroj: 
čtk