Lepší vstup do nové sezóny si Kometa nemohla přát. Od začátku diktovala tempo hry a první vážnou šancí na sebe upozornila Kašparem. Toho Lukeš ještě vychytal, poté ale další akci založil nestarnoucí matador Leoš Čermák, který si přiťukl kotouč s Dočekalem a po odrazu od beka Chomutova se dostal kus černé gumy znovu ke druhému nejstaršímu hráči letošního ročníku extraligy a ten ho poslal nekompromisně do sítě – 0:1. O minutu a půl později bylo v brněnském sektoru ještě veseleji. Piráti špatně rozehráli, toho si všiml Mallet, jenž rychlou přihrávku zpoza brány našel všudybyla Lukáše Nahodila a třebíčský rodák mohl oslavit svůj první extraligový gól v brněnském dresu – 0:2!

Modrobílí svému soupeři mnoho nedovolili, Langhamer řešil pouze šest střeleckých pokusů, zatímco Lukeš musel krýt pokusů celkem čtrnáct. A velmi těžkých, třetí gól mohl v závěru třetiny přidat Mallet, ale měl to přes dotírajícího obránce těžké. Kometa po první třetině vedla zcela zaslouženě. Do druhé části vstoupili domácí o něco lépe, ale tutovku měl soupeř. Znovu to byl Alex Mallet, který upaloval sám na bránu, ale Lukeš jej dokázal vychytat.

Za polovinou utkání dokázali Piráti snížit. Jank vypálil od modré, jeho rána skončila na tyči a po odrazu se dostala před bránu k Pavlu Klhůfkovi, který jej uklidil do sítě – 1:2. Vyrovnání měl na hokejce Růžička, jeho samostatný nájezd však lapil výtečný Langhamer. Více se ve druhém dějství nestalo.

Ve druhé třetině dostali Chomutovští možnost hrát přesilovku a tu dokázali využít. Chloubovo nahození do skrumáže před bránou nejlépe vyřešil důrazný Dávid Skokan – 2:2. Deset minut před koncem základní hrací doby dostala Kometa rovněž šanci hrát početní výhodu. Dvakrát v řadě vypálit Mueller a ujala se až šikovná teč Lukáše Nahodila, který vstřelil druhý gól v Kometě a zápase – 2:3.

Závěr si hosté pohlídali, navíc přidali v další přesilovce pojistku. Celé dvě minuty obléhali Brňané soupeřovu bránu a hráli trpělivě. Toho využil Martin Zaťovič, který si počkal u levé tyče a svižnou střelou vymetl Lukešovu síťku – 2:4. Kometa si tak připsala první tři body do tabulky a znovu zvládla otevírací zápas. A po čtyřech letech si z Chomutova odvezla vítězství.

Brněnský trenér Kamil Pokorný zápas ohodnotil následovně: Byl to první zápas, do kterého jsme dobře vstoupili a šli do dvoubrankového vedení. Měli jsme do poloviny zápasu dost šancí na to, abychom odskočili do většího vedení, což se bohužel nepodařilo. Soupeř srovnal, ve třetí třetině stáhl deficit. Pak se nám povedlo za nerozhodného stavu využít presilovku a nakonec vyhrát. Je to však pro nás poučení, že i za stavu 2:0 je třeba být ostražitý.