Vstupovat na led Brněnské přehrady je teď extrémně nebezpečné
Foto:
ilustrační, redakce
ako bezpečná síla ledu pro vstup se uvádí 12 centimetrů, to na Brněnské přehradě kvůli teplejšímu počasí v posledních dnech rozhodně není. "Hladina přehrady je stále zamrzlá, ale led je pro vstup zcela nevyhovující, riziko propadu je extrémní," uvedl mluvčí.
Poslední měření je ze začátku února, kdy byla síla ledu jednoznačně nevyhovující. Naopak první letošní měření je z 25. ledna a síla ledu pohybovala kolem 12 centimetrů. Kolísala však a ani tehdy vstup na led strážníci nedoporučovali.
Brněnská přehrada je častým cílem výletníků v létě i v zimě. Na její led vyrážejí bruslaři a běžkaři, ale také po něm lidé chodí na procházky. Někteří z nich si přechodem přes nádrž krátí cestu na chaty a chalupy na březích přehrady.
NEJČTENĚJŠÍ
Exkluzivně pro Brňana
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
- Vědci: Rostliny uvažují jako architekti, aby si za…
- Město se vrátilo k záměru postavit magistrátní bud…
- Cirkulární dům s ReUse centrem a dílnami v Brně vy…
- Brno si nechalo vypracovat studii na úpravu území …
- Nevšední orloj v centru Brna slaví 15 let, vypadne…
- Skončila rekonstrukce brněnského krematoria téměř …
- Silničáři mají obavy, že od státu na opravy krajsk…
- Úterní 4. kolo extraligy nabídne duel neporažených…
- Výměníková stanice v brněnských Žabovřeskách projd…
- Vinaři z Česka získali v letním kole soutěže AWC V…
Přinášíme vám aktuální události z Brna a okolí. Přehledné zpravodajství, krimi, sport, kulturu a veřejné dění v Brně – denně pro vás vybíráme ty nejdůležitější zprávy z našeho města. Chybí vám tu něco? Napište nám.