Zde studenti na jednom místě najdou nejen nabídky praxí, stáží či práce, ale hlavně komplexní podporu své budoucí kariéry.

Na nově vzniklém portále www.kariera.vut.cz mohou studenti brněnské techniky od začátku října sledovat pracovní nabídky firem. Už ve zkušební verzi projektu se zapojily desítky společností, jež mají zájem o studenty VUT. „Prováděli jsme analýzu potřeb ze strany studentů i firem, abychom věděli, jaká jsou jejich očekávání. Poslední rok jsme pak Kariérní centrum připravovali velmi intenzivně. Od září jsme se scházeli se zástupci firem a diskutovali budoucí spolupráci,“ vysvětlila vedoucí projektu Kariérního centra VUT Anna Kruljacová. Kariérní centrum ale zahrnuje nejen web, kde studenti brzy najdou na jednom místě nabídky praxe, práce i odborných stáží, ale také širokou škálu kariérních seminářů a získají rovněž možnost vytvořit si profesionální CV. Díky spolupráci s mezinárodně úspěšnou platformou Kickresume, kterou shodou okolností založil absolvent VUT, si mohou studenti brněnské techniky zcela zdarma vytvořit během pár kliknutí profesionální životopis, vlastní webovou stránku nebo motivační dopis.

Zázemí Kariérního centra VUT najdou studenti v budově Fakulty podnikatelské na Kolejní 4, tedy v blízkosti univerzitního kampusu brněnské techniky. Zavítat sem mohou na některé z workshopů a seminářů, ty jsou pro studenty VUT zcela bezplatné. Registrace do kurzů se spustí příští pondělí 24. října. „Na dvou třetinách workshopů s námi spolupracují přímo naši absolventi, kteří jsou experty v dané oblasti, a jsou velmi rádi, že se mohou vrátit na VUT. Přesně toto totiž chceme v Kariérním centru dělat: propojovat studenty, firmy a absolventy,“ shrnula Kruljacová, která zároveň naznačila, že od října vznikne program přímo určený na podporu podnikání. „Ve spolupráci s Jihomoravským inovačním centrem a Podnikni to! chceme studenty naučit podnikatelskému myšlení. Aby svůj nápad uměli prodat a uskutečnit,“ popsala podporu studentských start-upů vedoucí projektu. Ostatně díky Podnikni to! se už v minulosti podařilo prosadit například Adamu Dolinskému s jeho zařízením pro vozíčkáře Bikedoo nebo Svätopluku Blažejovi s náramkem LifeSavingBracelet na monitorování životních funkcí.

„Kariérní centrum pro nás byla nová zkušenost a velmi inspirativní spolupráce, od které si hodně slibujeme. Je nutné říct, že na celém konceptu centra mají zásadní podíl studenti,“ dodala Renata Herrmannová, vedoucí Oddělení marketingu a vnějších vztahů VUT, kam Kariérní centrum spadá. Studenti i zástupci firem, kteří mají zájem nejen o inzerci pracovních nabídek, ale například i dlouhodobé partnerství s brněnskou technikou, mohou kontaktovat pracovníky Kariérního centra VUT prostřednictvím e-mailu kariera@vut.cz.