Fotbalisté Vyškova v 25. kole druhé ligy vyhráli v Drnovicích nad Varnsdorfem 2:1. Domácí poslal v první půli do vedení Lotyš Krollis, ale ještě do přestávky srovnal Vojta. Rozhodující gól dal 11 minut před koncem znovu Krollis. Ten vystřelil Vyškovu důležitou výhru v boji o postup. Pražská Dukla totiž překvapivě prohrála doma s béčkem olomoucké Sigmy a tým z jihu Moravy na ni ztrácí už jen jediný bod.

Skóre otevřel Krollis

Vyškovští si byli vědomi, že pro udržení šance na přímý postup do nejvyšší soutěže potřebují zvítězit. Důležitou vedoucí trefu zaznamenali ve 14. minutě. Fomba na levém křídle zamotal hlavu dvojici soupeřů a poslal do vápna centr přesně na Krollise, za jehož střelou z první do levého dolního rohu se Vaňák jenom podíval. Domácí pokračovali v aktivní hře a o navýšení náskoku se ve 23. minutě pokoušel Fomba: přečíslení tří proti dvěma však završil nepovedenou střelou levačkou přímo do gólmana.

Hosté po půl hodině hry vyrovnali

Přestože byl Vyškov aktivnějším týmem, tak se ve 31. minutě povedlo Varnsdorfu vyrovnat. S první střelou uvnitř vápna si ještě Borek výborným zákrokem poradil, nicméně o dorážku se přihlásil Vojta a proti tomuto pokusu už byl domácí brankář bezmocný. S nerozhodným výsledkem do poločasu se odmítal smířit střelecky naladěný Krollis, který po centru Ilka zprava pomýšlel na svůj druhý gól, avšak hlavičkoval těsně vedle brány.

Druhý gól mohl vstřelit Eneme

Druhou půli odstartovali domácí velkým tlaku na protivníka. V 55. minutě dělily od druhého vstřeleného gólu mužstva centimetry Enemeho, který střelu z přímého kopu zakroutil do tyče. Stejný hráč později zahrozil i ze hry, střelu k pravé tyči ale pro změnu vytěsnil Vaňák.

O třech bodech rozhodl lotyšský útočník

Svěřenci trenéra Kameníka pokračovali ve vysokém tlaku a zaslouženého druhého gólu se dočkali v 79. minutě. Za defenzivou hostů se zjevil Bayo, jenž z bezprostřední blízkosti napálil brankáře, ovšem pohotový Krollis pak vysokou hlavičku poslal za brankovou čáru.

Výhru ubránili i v oslabení

Fotbalistům MFK v závěru zkomplikoval cestu za výhrou střídající Krška, když se nechal vyloučit za skočení do nohou Gembického. Nicméně Vyškov tento moment nerozhodil a těsný náskok si udržel až do závěrečného hvizdu, díky čemuž zůstal ve hře o přímý postup.

Dukla doma prohrála a Vyškov jí dýchá na záda

Fotbalisté pražské Dukly totiž překvapivě padli na domácím stadionu 0:3 s rezervou Sigmy a z prvního místa mají na druhý MFK už pouze jednobodový náskok. Za Hanáky pálili v první půli Fortelný, záhy po něm Dele Israel a ještě před změnou stran se trefil i Yunusa Muritala. Rezerva Sigmy vyhrála popáté v řadě a posunula se na průběžné třetí místo.