Výstava BODY WORLDS – CYKLUS ŽIVOTA je z epidemiologických důvodů odložena

  • Foto

    pořadatel výstavy

Pořadatel výstavy BODY WORLDS – CYKLUS ŽIVOTA, která měla být slavnostně zahájena už v úterý na Výstavišti v Brně, se rozhodl na základě doporučení a nařízení vlády její otevření odložit. Zhoršující se epidemiologická situace by mohla ohrozit zdraví nejen návštěvníků, ale také pracujícího personálu včetně mediků, kteří měli výstavou provázet a demonstrovat návštěvníkům správné provádění základů první pomoci.

„Je nám to nesmírně líto, do poslední chvíle jsme věřili, že epidemiologická situace nebude eskalovat a výstavu otevřeme v plánovaném termínu. Bohužel to v této chvíli není možné, respektujeme proto doporučení vlády a výstavu neotevřeme. Nechceme návštěvníky vystavovat jakémukoli riziku. Součástí výstavy mělo být i odborné školení provádění první pomoci, které se bez osobního kontaktu neobejde,“ informuje za pořadatele Květa Havelková.

Výstava Body Worlds je sice na Výstavišti Brno, pavilon C, zcela dokončená, všechny její exponáty pocházejí výhradně z těl evropských dárců, ale termín zahájení pro návštěvníky je prozatím odložen na neurčito. O vývoji a novém termínu zahájení provozu bude pořadatel širokou veřejnost informovat v médiích a na webu www.bodyworlds.cz a Facebooku výstavy. Všechny dosud zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti a návštěvníci je mohou využít kdykoli po zahájení výstavy.