Jeden z největších developerských projektů v Brně, výstavba nové čtvrti Pod Hády s více než 1000 bytů, získal stavební povolení. Developerská společnost Trikaya, která výstavbu na místě bývalé továrny Ergon v Maloměřicích a Obřanech už deset let připravuje, začne první byty prodávat letos na podzim, stěhovat se do nich mají lidé v polovině roku 2025, potvrdil to výkonný ředitel developerské firmy Dalibor Lamka.

„Po více než deseti letech příprav se brownfield v místě nikdy nevyužité továrny Ergon konečně začne měnit v moderní, udržitelnou čtvrť s více než tisíci byty a občanskou vybaveností. Úvodní etapu výstavby, pro kterou máme čerstvě vydané stavební povolení, plánujeme zahájit spolu s prodejem prvních jednotek letos po létě,“ uvedl Lamka.

Výstavba pod lomem Hády na okraji Brna má zahrnovat klasické bytové domy i menší viladomy s luxusnějšími byty

Součástí projektu je celá obytná čtvrť, která kromě bytů bude zahrnovat i obchody, sportoviště, mateřskou školu, bydlení pro seniory a centrální náměstí. Developer slibuje i vybudování dostatečného počtu podzemních parkovacích stání. Obytné budovy budou mít zelené střechy a budou osazeny fotovoltaickými panely, na stavbě bude také použit recyklovaný materiál ze stržené továrny Ergon.

Developerská firma plánuje do výstavby čtvrti investovat přes čtyři miliardy korun, potrvá více než šest let

Podobu čtvrti navrhla architektonická studia Kuba&Pilař a Makovský & partneři. Střešní zahrady s vyhlídkami a zelená prostranství mezi budovami navrhl ateliér Flera zahradního architekta Ferdinanda Lefflera.