Výstavu psů v Brně vyhrála bearded kolie

  • Foto

    pixabay (ilustrační)

Šampionkou Hanácké národní výstavy psů na brněnském výstavišti se stala bearded kolie chovatele Jana Zdařila, vyhrála v sobotu i celkově. Nedělním vítězem byl německý špic trpasličí chovatelky Patricie Nevoralové. ČTK to řekl předseda Českomoravské kynologické unie Lubomír Široký. Loni vyhrál anglický setr.

Chovatelé letos na dvoudenní výstavu přihlásili 3045 psů z 335 plemen od největších irských vlkodavů a německých dog až po malé čivavy nebo japonského teriéra. Před rokem mohli návštěvníci vidět asi o 200 psů více, ale o něco méně plemen. Nejpočetnějším plemenem byli letos jezevčíci, přihlášených jich bylo 135. Na druhém místě byla asi stovka staffordšírských bulteriérů, třetí místo podle počtu obsadili zlatí retrívři. K vidění ale byly i takové rarity, jako je grónský pes, barbet nebo komondor, uvedla za unii Vladimíra Tichá.

Ač jde o národní výstavu, přilákala obdobně jako v minulých letech účastníky i ze zahraničí, vystavovatelé dorazili ze 17 zemí. Kromě České republiky například ze Slovenska, Polska, Německa, Rakouska, Litvy, Dánska, Švédska či z USA.

V sobotu byla k vidění plemena lovecká a pastevecká, dnes severští psi, společenská plemena a plemena, která byla vyšlechtěna k tomu, aby lidi hlídala. Tedy například německý boxer nebo knírači.

Hanácká národní výstava psů jako každý rok i letos otevírá sezonu psích výstav. Dříve se konala v Olomouci, kvůli rekonstrukci tamějšího výstaviště ji však organizátoři v roce 2012 přesunuli do Brna.

Zdroj: 
čtk