Už v minulém týdnu získalo město Brno dobrou zprávu – rekonstrukce Riviéry, tedy stavba, která byla zdárně dokončena v rekordním čase, se dostala do finále soutěže Stavba roku 2018. Sezóna v tomto areálu skončila během právě ukončeného víkendu, a to s rekordní návštěvností 164 tisíc lidí.

K razantní rekonstrukci se město Brno před rokem rozhodlo hlavně z toho důvodu, že v posledních sezonách unikalo z bazénů 200 hektolitrů vody denně. Tomu by měly zabránit nerezové vany, které jsou navíc hygieničtější, snadněji se udržují a mají dlouhou životnost. Nový vzhled tohoto areálu stál městskou kasu 218 milionů korun.

„Prosadit tehdy rekonstrukci nebylo vůbec jednoduché, jednalo se o vysokou částku a navíc mi hodně lidí říkalo, že se to za tak krátkou dobu nedá stihnout. Nakonec se to podařilo a z nominace mám upřímnou radost,“ uvedl Petr Hladík, náměstek primátora města Brna.

Areál doznal opravdu významných změn. Všemu vévodí nerezový tobogán a k dětským vodním radovánkám přibyly vodní děla, chrliče, hřiby, kbelíkový strom či fontánky. Proměnilo se ale také okolí bazénů. Chodníky jsou praktičtější a zároveň vzniklo mnohem víc travnatých ploch, s novým závlahovým systémem.

Historie areálu Riviéra sahá až do počátku 19. století, od té doby ale prošel výraznými změnami a vystřídal několik vlastníků, což se negativně podepsalo na jeho stavu. Momentální stavební zásah byl nejvíce komplexní. Vstupné na celý den přijde na 180 korun, pokud ale návštěvník opustí prostor do 14:00 hodiny, stokorunu mu vrátí.