Z kalendáře MotoGP vypadlo Německo, Nizozemsko a Finsko

Jako první v kalendáři šampionátu MotoGP aktuálně zatím zůstává Grand Prix České republiky na Masarykově okruhu v Brně s termínem 9. srpna.

  • Foto

    MMB (archivní)

Kalendář mistrovství světa silničních motocyklů přišel kvůli pandemii koronaviru o další tři závody. S definitivní platností se letos neuskuteční Velká cena Německa na Sachsenringu, původně odložený závod dnes organizátoři zrušili bez náhrady. Nové termíny nebudou mít ani Grand Prix v nizozemském Assenu a obnovená premiéra závodu MS silničních motocyklů ve Finsku. Oznámili to dnes zástupci promotéra šampionátu Dorny.

Německá Velká cena byla v programu 21. června. Závod v Nizozemsku, který v kalendáři jako jediný nechyběl ani jednou od své premiéry v roce 1949, se měl jet 28. června. Do Finska se měl seriál MotoGP vrátit poprvé od roku 1982 o víkendu od 10. do 12. července. Při hledání náhradních termínů přicházelo úvahu přeložení na září a varianta bez diváků, tu ale organizátoři nakonec zavrhli.

"Když vidíme vývoj pandemie, musíme být realisté a dojít k závěru, že taková akce je momentálně nemožná," řekl sportovní ředitel německého autoklubu ADAC Hermann Tomczyk agentuře SID. "Nikdo s tím nemůže nic dělat. Ochrana všech účastníků, ať už diváků, jezdců nebo funkcionářů, musí mít přednost," dodal.

Na Sachsenringu se bude znovu závodit až příští rok, poté okruhu vyprší smlouva s Dornou. Už nyní ale započala jednání o jejím prodloužení od roku 2022 na dalších pět let.

Jako první v kalendáři šampionátu MotoGP aktuálně zůstává Grand Prix České republiky na Masarykově okruhu v Brně s termínem 9. srpna. O jejím osudu by podle dřívějšího prohlášení organizátorů mělo být jasno do konce května.

Sezonu odstartovala začátkem března Velká cena Kataru, kde se však představili jen jezdci nižších tříd Moto3 a Moto2. Další podoba kalendáře je stále nejistá. Odložené zůstávají závody ve Španělsku, Francii a Itálii, jejich uskutečnění je ale čím dál méně pravděpodobné.

Zdroj: 
čtk