Do zápasu vstoupili brňané lépe a v prvním střídání zatlačili severočechy do obranného pásma. Z tlaku však nevytěžili nic a postupně začal na ledě kralovat Liberec. Tygři byli rychlejší, důraznější, přímočařejší. Počínající tlak Bílých tygrů mohla otupit branka Komety, kdy se po přihrávce Muellera trefil Petr Holík. Ovšem hned vzápětí srovnal Gríger a v psychické výhodě byli hosté. Ovšem ve 12.minutě se Kometě podařilo potrestat Vlachovo vyloučení, když se už podesáté v sezóně trefil Schneider. Ovšem odpověď Liberce byla opět rychlá – také v přesilovce se trefil Birner. Za stavu 2:2 se odcházelo poprvé do šaten.

Liberec měl více ze hry i ve druhé třetině a to nejen zásluhou dvou přesilových her. Kometu však držel výborně chytající Vejmelka. V 33. minutě zlikvidoval samostatný nájezd Musila, vzápětí zmařil šanci Lence. Snad jedinou šanci v ofenzívně chudém pojetí Komety byla střela DeFazia, kterou chytil Kváča. V této části zápasu opět dominovali hosté a tak vyrovnané skóre po dvou třetinách mohli brňané brát jako úspěch.

Do posledního dějství se Kometa vrhla přece jen s větší aktivitou a dostávala se i do šancí. Hned v úvodu tu svoji neproměnil Schneider. Třetí třetina byla hokejově nejvyrovnanější, bylo to opět Brno, které se po přečíslení liberecké obrany a krásné trefě Zaťoviče dostalo do vedení 3:2. Liberec si pak vynutil tlak, který ještě dvě minuty před koncem zvýraznil hrou bez gólmana, Kometa však už toto vydřené vítězství uhájila. Že to bylo s velkým přispěním skvělého Karla Vejmelky, o tom svědčí poměr střel – 44:19 ve prospěch Bílých tygrů.

Brněnští hokejisté tedy ze dvou víkendových zápasů s těžkými soupeři vyválčili, popravdě řešeno trochu nečekaný, plný počet šesti bodů.