Žabiny dotahovaly, ale vítěznou sérii KP neukončily

 Basketbalistky Králova Pole zvítězily v brněnském ligovém derby na palubovce Žabin 54:51 a po dohrávce 11. kola si upevnily druhé místo v tabulce.

  • Foto

    bkzabiny.cz

Vicemistr sedmou výhru za sebou uhájil přes střelecký výpadek v poslední čtvrtině, v níž dal jen čtyři body a v posledních sedmi minutách vůbec nedokázal skórovat. Ještě ve druhé čtvrtině přitom královopolský celek vedl o 19 bodů 31:12.

Hráčky Žabin se ale se střelbou potýkaly celý zápas, zejména časté pokusy o tříbodové koše vyzněly naprázdno. Z 20 takových hodů propadly síťkou pouhé tři. Petra Záplatová byla nicméně nejlepší střelkyní zápasu a Justina Matuzonytéová ji podpořila 11 body a 11 doskoky, ale na porážce se podepsalo i osm neproměněných šestek, z toho pět šlo na vrub litevské pivotky. Nejlepší střelkyní vítězek byla s 15 body Edita Šujanová.

Hodnocení trenérů

Viktor Pruša, trenér BK Žabiny Brno: „Druhou čtvrtinu jsme hráli vyrovnaně, třetí i čtvrtou jsme vyhráli, takže ta první, prohraná 8:21, rozhodla vlastně celý zápas. Dotahování nás stálo hodně sil. První čtvrtina nás rozhodně musí mrzet. Pozitivní je, že jsme ukázali, že i takový zápas se dal vyhrát. Dnes jsme dali jen 8 bodů z rychlého protiútoku, to je hrozně málo. Střelbu z dlouhé vzdálenosti jsme měli 3 z 20, což je paradox, protože jsme druzí nejlepší ve střelbě z dlouhé vzdálenosti v celé lize.“

Martin Pospíšil, trenér KP Brno: „Byl to především bojovný zápas. Co se týká kvality, tak si nemyslím, že byla nějak obrovská. Prvních 20 minut jsme zvládli podle toho, co jsme chtěli hrát, dopouštěli jsme se ale nedbalosti na obranném doskoku a odstavení, čímž se soupeř držel v zápase. Ve druhém poločase přišel obrovský tlak soupeře, který se dokázal dotáhnout, trápil nás v útočném přechodě a na útočném doskoku.“