nyní vyhlížejí svého semifinálového soupeře, který vzejde ze zítřejšího utkání mezi slovenskými Piešťanskými Čajkami a Kangoeroes Mechelen z Belgie.

Žabiny ovládly utkání stylem start – cíl, když se do dvouciferného vedení dostaly už v půlce první čtvrtiny. Ve druhé desetiminutovce soupeřky držely krok úspěšněji a udržovaly tak své manko okolo ještě hratelných patnácti bodů. Ve třetí čtvrtině však brněnské hráčky zasadily Němkám rozhodující úder, povolily jim pouhých devět bodů, navýšily svůj náskok na více než dvacet bodů a o výsledku utkání bylo v podstatě rozhodnuto.
V závěrečné čtvrtině Žabiny úspěšně atakovaly hranici třicetibodového rozdílu, Marburg ale vždy dokázal zareagovat a alespoň tuto hrozbu odvrátit.

„My jsme na tom dnes byli dobře v obraně, na soupeře jsme byli dobře připravení, nedostávali jsme jednoduché body. Druhým důležitým faktorem byl útočný doskok, který byl dnes alfou a omegou. My jsme měli dvacet dva útočných doskoků, Marburg jen dva, nám to vygenerovalo mnoho bodů z druhých šancí, což se u nás běžně nestává. Na tom je vidět, že jsme to chtěli víc, hráli jsme s chutí a bylo k vidění pár pěkných basketbalových akcí,“ uvedl po utkání trenér Žabiny Viktor Pruša.

Nejlepší střelkyní Žabin byla se 17 body Beáta Adamcová, s pestrým zápisem dohrála utkání také Justina Matuzonytéová s 15 body, 9 doskoky a 5 asistencemi, 10 body potvrdila formu z poslední doby Natálie Stoupalová.

Němky střelecky táhlo zahraniční duo Tonisha Baker se 14 body a novicka v marburském dresu Maryna Ivaschanková z Běloruska s 12 body.

Svěřenkyně trenéra Pruši teď odehrají poslední utkání základní skupiny Renomia ŽBL proti mladoboleslavské Slovance (sobota 22.2. od 17:00 na domácí palubovce) a ve středu 26. února vstoupí do nadstavby této soutěže brněnským derby na palubovce KP Brno.