„Není to žádné veřejné tajemství. Avizoval jsem to už před minulou sezonou, když jsem na střídačce střídal Petra Fialu. Trénuju šestnáct let napříč různými kategoriemi a je načase, abych si odpočinul,“ uvedl Zábranský v rozhovoru pro klubový web poté, co cesta Komety v play-off skončila už ve čtvrtfinále.

Po bitvě s Vítkovicemi, kdy Brňané vydřeli postup do dalších bojů, narazili na druhý tým po základní části – na Třinec. Oceláři doma zvládli úvodní dva duely 5:0 a 7:2 a do Brna jeli s náskokem 2:0 na zápasy. Kometa se snažila s výsledkem série něco udělat, měla šance, snažila se, bojovala a chtěla se o vyrovnání poprat, jenže Slezané nařezali Brňanům dvakrát 1:4 i v prázdné DRFG aréně a postupují do semifinále.

Poslední výkony Komety přitom musí být pro fanoušky zklamáním. Právě v sérii dvou posledních mistrů s Třincem dostala ve čtyřech zápasech 20 gólů a dala jen čtyři. „Třinec byl prostě lepší, je potřeba mu pogratulovat a mít pokoru,“ přiznal sportovně Libor Zábranský.

I přes zklamání z vyřazení už ve čtvrtfinále ho potěšily výkony mladých hokejistů v dresu Komety. „My můžeme být hrdí na to, jak to zvládli naši mladí, ať už to byl Radek Kučeřík, Filip Král nebo Standa Svozil. Tam vidíme budoucnost, i když je tady samozřejmě varianta, že nám utečou. Filip má smlouvu v Torontu, po této sezoně má velkou šanci, protože ji odehrál velmi dobře. Dokonce bych řekl, že má reprezentační formu, ale to nechci nikomu nic podsouvat,“ usmál se majitel Komety.

Pro Zábranského je teď prioritou výstavba nové multifunkční arény a zmírnění ekonomických dopadů na Kometu, které podivná sezóna ve stínu pandemie koronaviru sezona způsobila. „U nás je to markantní. Jedná se o výpadek padesáti milionů, a to zkrátka musí jít vidět,“ uvedl Libor Zábranský.

Ten si svého nástupce v roli hlavního kouče zatím ještě nevybral. „Zatím nemám nikoho podepsaného. Z asistentů zůstanou na střídačce Jiří Horáček a a rozhodně zůstane i Jožo Kováčik. Co se týká Jany Zachrly, chci, aby byl sportovním ředitelem klubu. Budeme o tom jednat,“ nastínil další plány majitel Komety.

Připustil také, že kádr Brňanů projde pro další sezónu velkými změnami. „Vnímám například to, že jsme letos vyzkoušeli větší množství hráčů, našich odchovanců, kterým končí kontrakty. Chtěl jsem je vidět, jak reagují, jak rostou. Udělal jsem to i proto, abych věděl, jestli jim mám nabídnout dlouhodobé smlouvy. Chápu, že je to složitější proces, ale tak to prostě je,“ sdělil pro klubový web Libor Zábranský.

Podle něj však v Kometě zůstává první útok složený z kapitána týmu Martina Zaťoviče, amerického snajpra Petera Muellera a šikovného střelce Petra Holíka. „Celá první formace je tedy dál podepsaná, i když je pravda, že do budoucna to už nechci stavět pouze na jedné lajně,“ dodal končící hlavní kouč Komety.