Jihomoravská záchranná služba dnes zahájila sbírku pro svého kolegu záchranáře Zdeňka Mikulu. Toho před sedmi lety postihla cévní mozková příhoda. Z jejích následků se muž z Blanenska léčí dodnes. Záchranáři chtějí pro Zdeňka sehnat peníze na rehabilitační pobyt, kde se znovu zkouší postavit na nohy. Dobrodinci je mohou poslat na transparentní účet, informovala zpravodajský portál BRŇAN mluvčí záchranky Michaela Bothová.

Změnil se mu život

Život záchranáře Zdeňka Mikuly se od základu změnil v září 2017. „Bylo mu 43 let, když utrpěl cévní mozkovou příhodu. Předtím mnoho roků pomáhal druhým a najednou potřeboval pomoc on sám. A potřebuje ji neustále,“ uvedla Bothová.

Šest let se statečně rve s následky postižení

Její kolega se už šest let statečně pere s následky závažného onemocnění. „Nekonečně dlouhé pobyty ve zdravotnických zařízeních, léčba, terapie, rehabilitace. Bolest, sebezapření, návaly beznaděje, stesk a touha po normálním životě. Tím vším si Zdeněk prochází. Ale je to houževnatý a nezdolný bojovník. Znovu se postavil na nohy, znovu se učí mluvit. Je to však dlouhá cesta a rehabilitace polykají spoustu peněz,“ upřesnila mluvčí.

Uspořádali pro něj už několik sbírek

Jihomoravští záchranáři i další organizátoři uspořádali pro Zdeňka Mikulu už několik sbírek. Za vybrané peníze se pořídil například speciální počítač, vozík, ale především velké množství rehabilitačních pobytů. „Rádi bychom Zdeňkovi uhradili další z nich. V současné době je totiž v Rožnově pod Radhoštěm, kde se zaměřuje na celkové posilování, udržení rovnováhy a zkouší se postavit na nohy a udržet ve stoje,“ vysvětlila Bothová.

Dárcům záchranáři děkují

Všem dárcům, kteří mohou pomoci, aby se statečný Zdeněk mohl v rámci své cesty za uzdravením posunout dál, záchranáři už teď děkují. Příspěvky lze posílat na transparentní účet Nadačního fondu Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje: 118321774/5500. „Do poznámky napište ZDENĚK. Budeme rádi i za sdílení,“ dodala mluvčí s tím, že sbírka potrvá do konce května.