fbpx
30. 05. 2023 Svátek má Ferdinand

Začíná soud s muži, kteří jsou obžalovaní z vydírání dcery podnikatele

Foto:

redakce (archiv)

S revolverem v ruce vyhrožovali podle obžaloby dceři podnikatele dva muži, kteří dnes stanou před Krajským soudem v Brně. Podle předchozích informací policie chtěli přinutit otce ženy k zaplacení údajného dluhu 25 milionů korun.

Loni v červenci muži dceru podnikatele pronásledovali autem a chtěli ji donutit vystoupit. Napadené se ale podařilo utéct a odjet s posádkou vozu, který zrovna projížděl okolo. Podezřelé muže vzápětí policie zadržela.

Za pokus o vydírání jim hrozí trest pět až 12 let vězení

Dvojice mužů z Vysočiny podle policistů delší dobu sledovala dceru jihomoravského podnikatele. Loni 15. července pak zablokovali na silnici její vůz pomocí dvou aut. Žena se ve voze zamkla, ale jeden z útočníků vytáhl revolver, rozbil zbraní boční okno a nastříkal dovnitř pepřový sprej. „Vzápětí už se v otvoru objevila zbraň a zněla výhrůžka zabitím a výzvy k okamžitému vystoupení a nasednutí do vozidla obviněných,“ popisoval loni situaci policejní mluvčí Pavel Šváb.

Dcera podnikatele měla obrovské štěstí, k útěku ji dopomohla posádka projíždějícího auta

Ženě se však podařilo utéct, když místem projíždělo jiné auto. Naskočila do něj a posádka vozu ji odvezla pryč. Napadené ženě její zachránci poté půjčili mobilní telefon, aby mohla zavolat policii.

Motivem vydírání byl podle obžaloby údajný dluh firmy otce napadené ženy vůči společnosti, jejímž majitelem je otec jednoho z obžalovaných. Otec oběti útoku ale loni řekl, že žádný dluh nebo obchodní spor neexistuje a že se patrně chtěli útočníci pouze na jeho úkor obohatit.

Líbí se mi

1
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT