Zájem o očkování vzrostl, počet hospitalizovaných s covidem ale také

  • Foto

    redakce (MOŠ)

Nejspíše vývoj posledních dní řadu lidí přivedl k názoru - očkovat se. Jen ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně je momentálně hospitalizováno 21 pacientů s těžkým průběhem nemoci COVID-19. Podle mluvčí nemocnice Dany Lipovské se zájem o očkování v posledním týdnu zvedl.

„Na anesteziologicko resuscitační klinice je z výše uvedených 21 pacientů šest na umělé plicní ventilaci, jeden také na ECMO, dva pacienti jsou na JIP, všichni v těžkém stavu. Z těchto pacientů v těžkém stavu je pouze jeden plně očkovaný a jeden naočkovaný částečně. Zbývající pacienti jsou na covidovém oddělení ve středně těžkém a lehčím stavu, jsou na kyslíku, osm z nich není očkovaných, jeden částečně,“ popsala Lipovská.

Už minulý týden otevřela nemocnice jedno izolované covidové oddělení, a to na dermatovenerologické klinice, zítra lékaři otevřou další na II. interní klinice. „Prozatím neomezujeme plánované operace,“ doplnila Lipovská.

Fakultní nemocnice Brno má 46 nakažených na standardních odděleních a 12 dalších pacientů na jednotkách intenzivní péče. "Jeden je na umělé plicní ventilaci," uvedla mluvčí nemocnice Veronika Plachá.

Zájem o očkování se v posledním týdnu zvedl. „Všechny termíny v očkovacím centru pro registrované přímo v nemocnici máme tento týden plné, jedná se především o třetí dávky. Například dnes je to kapacitní „strop“ tohoto centra, celkem 450 lidí. Z toho 400 podstoupí třetí dávku a 50 jich jde na první,“ dodává Lipovská.

Obdobně vytížené je očkovací centrum pro  neregistrované v OC Olympia. V sobotu zde podali zdravotníci celkem 569 dávek. V neděli pak 460. „Když to srovnám s předchozím víkendem, měli jsme v sobotu celkem 297 dávek, v neděli celkem 240. Nárůst je tedy opravdu velký. Posílili jsme tady personál, prostory však nejsou nafukovací, takže o moc více než děláme, již dělat nemůžeme. Tvoří se fronty, lidé čekají i přes hodinu.,“ uzavřela Lipovská.