První třetina nabídla parádní podívanou, která musela diváky u obrazovek bavit. Úvod sice vyšel domácí Energii, která na soupeře vletěla a během čtyř minut vstřelila dva góly. Ve druhé minutě našel Koblasa na zadní tyči volného Martina Kohouta, jehož zakončení znamenalo vedení domácího týmu. O dvě minuty později to bylo 2:0, to se střelou z úhlu prosadil Petr Koblasa. Zvýšit skóre mohl vzápětí Vondráček, jehož střela švihem skončila na horní tyči. Pak už se ale hrálo před Novotného svatyní.

Kometa předvedla únik ve vlastním oslabení. Na trestné seděl Střondala, Zaťovič vybídl do rychlého brejku Petera Muellera, který v těchto situacích málo kdy selže – 2:1. Za tři minuty bylo vyrovnáno. Pohlednou akci vymyslel Svozil, jenž se uvolnil mezi kruhy a jeho střelu dorazil do brány Dávid Bondra – 2:2. Zajímavý ofenzivní hokej plný šancí pokračoval až do první přestávky, ale stav skóre se již nezměnil. Brňané nakonec svého soupeře v první třetině přestříleli 19:14.

Druhá třetina začala pro Kometu přímo skvěle. Uběhla minuta a půl a hosté dokonali obrat. Rákos projel po levé straně hřiště a jeho pas před bránu uklidil do Novotného sítě Tomáš Vincour – 2:3. Modrobílí hráli vzápětí dvě přesilovky v řadě a vypracovali si řadu šancí, blízko ke skórování byl Mueller a také Zámorský, proti byl však Novotný.

Domácí do 29. minuty ani jednou nevystřelili na branku, jenže pak se z ojedinělé akce radovali. Koblasa zpoza brány vybídl ke střele Martina Kohouta a bylo vyrovnáno – 3:3. Přestřelka pokračovala, tři minuty před koncem třetiny šly do vedení pro změnu Vary. Mezi kruhy se objevil Tomáš Rachůnek a jeho rána skončila v šibenici brněnské brány – 4:3.

Poslední dějství bylo hodně vyrovnané. Moravané se snažili vyrovnat, k dispozici měli řadu šancí, především v početní výhodě, ale stav se neměnil. Za Energii zahrozil kapitán Skuhravý, jeho pokus se ale otřel o tyč Vejmelkovy klece. Aktivita Kometa byla zhodnocena deset minut před koncem. Zaťovič periferně našel před bránou Petra Holíka, který z otočky vyrovnal na 4:4.

Na obou týmech bylo patrné, že nechtějí udělat chybu, hrál se vyrovnaný hokej, který nakonec dospěl až do prodloužení. V závěru středečního mače sice mohl rozhodnout Mueller, ale nakonec se šlo do nadstavbové části.V ní Brňané mohli několikrát udeřit, ovšem celé utkání muselo jít do nájezdů. Skvělé gesto fair play udělal Holík, který odvolal faul na svou osobu. V nich uspěli Tomáš Rachůnek a Jiří Černoch, kteří rozhodli o dvou bodech pro varské hokejisty.