Na led trápoící se Komety přijelo vedoucí mužstvo extraligy a karty tak byly jasně rozdané. Kometa, pokud chtěla uspět, musela podat nadstandardní výkon. Tentokrát se její hráci snažili, zvláště v prvním dějství, o rychlejší bruslení i přihrávky. Stále však scházela střelba a rozehrávka byla, jako celou tuto sezónu pomalá, šíleně složitá a třineckým se tak dařilom celkem bez problému hasit útoky Komety ještě před svým obranným pásmem. Relativně jistá obrana domácích pak stanovila skóre prvního dějství – bezbrankový stav 0:0.

To se však změnilo krátce po návratu ze šaten. Po přihrávce Ondřeje Kovařčíka skóroval z místa před brněnskou bránou Roman a oceláři se dostali do vedení. A za dvě minuty bylo ještě hůř. První Třinrckou přesilovku po 26 vteřinách využil Erik Hrňa – 2:0. Kometa sice po jedné ze sporadických akcí šťastně snížila už za dvě minuty gólem Vincoura, ale to bylo z její strany bohužel všechno. Třineckým vrátil dvoubrankové vedení Petr Vrána, když využil další přesilovku Třince, tentokrát už po pěti vteřinách. Druhou třetinu tak domácí prohráli.

Do třetího dějství sice nastoupili brňané se snahou o zdramatizování zápasu, ovšem v klidu a pohodě hrající Třinec Kometě nepovolil vpodstatě vůbec nic. Složité, sólové nebo nepřesné akce nevedly k žádnému, nebo jen minimálnímu ohrožení Štěpánkovy branky. Zoufalství Brna dokumentovaly poslední minuty, kdy se domácí nebyli schopni dostat do útočného pásma a přitlačit soupeře. To se podařilo až čtyřicet vteřin před koncem, čehož využil Libor Zábranský k odvolání gólmana a time outu. Ani v posledních vteřinách však domácí nic nevymyslei a kromě střely Muellera bránu Třince neohrozili. I další, už čtvrtý zápas v řadě, Kometa prohrála a klesla na dvanáctou příčku tabulky.

Další pokus na zisk důležitých bodů bede mít Kometa v úterý, kdy nastoupí od 17 hodin v Olomouci.