Brněnský kapitán Pavel Dreksa byl po hořkém závěru utkání v Olomouci hodně zklamaný, protože bod za bezbrankovou remízu byl opravdu blízko. Jenže poslední akce Sigmy rozhodla o tom, že se Brňané domů vrátili s prázdnou.

Rozhodující gól Sigmy ve druhé minutě nastavení přitom opět posvětil videorozhodčí. Právě na ně si nedávno stěžoval v otevřeném dopise šéfovi Fotbalové asociace majitel Zbrojovky Václav Bartoněk, který služby arbitrů u videa odmítl hradit s tím, že za vadný výrobek a zmetek se neplatí.

Fakt, že branku Olomouce musel potvrdit videorozhodčí, proto Brňanům na náladě nepřidal. „Nebaví mě to, je to už několikátý zápas po sobě, který VAR rozhodl. Prý to ofsajd nebyl, ale pokaždé jsou rozhodující momenty proti nám a je to ubíjející,“ poukázal Pavel Dreksa na to, že video vstoupilo do závěrečných minut i v minulých duelech Zbrojovky.

Tentokrát ovšem Brňané cítili spíše zklamání  než křivdu – rozhodnutí totiž bylo podle všeho správné. „Byla to chyba, šel jsem do souboje a měl jsem ho vyhrát. Neviděl jsem za sebe, neviděl jsem to ani na videu. A asi se na to ani nedokážu podívat zpětně,“ řekl pro klubový web kapitán.

„Dva hráči Sigmy šli sami na bránu, když padl gól, zvedl pomezní praporek, pak se čekalo. Neměl jsem zatím možnost to vidět na videu, ale spíš než ofsajd neofsajd řeším to, proč jsme tu situaci nezvládli, jaké bylo naše postavení, souboj. Tam vznikla chyba,“ dodal rozmrzele trenér Brňanů Richard Dostálek.

Nyní však čeká na Zbrojovku Viktoria Plzeň, kterou bude hostit na stadionu na Srbské v sobotu od 18.30 hodin. Loňský vicemistr, který je zatím v tabulce FORTUNA:LIGY šestý, sice letos není v optimální pohodě, přesto bude favoritem. V minulém kole se navíc naladil výhrou nad pražskými Bohemians.

 

„Náš týmový výkon jde nahoru. Jsem přesvědčený, že v týmu je vnitřní síla a ještě to ukáže, tak jako na jaře. Poslední zápasy jsme byli rovnocennými soupeři, tým má obrovské srdce a věřím, že to ještě potvrdí. Aktuální týmové nastavení mě těší, budeme bojovat dál,“ zdůraznil Dreksa.

Ten odehrál většinu jara s Jakubem Šuralem a Luďkem Pernicou, přičemž toto složení brněnské obrany se poměrně ustálilo – byť proti Sigmě Zbrojováci rozestavení občas přepínali a hráli na čtyři vzadu.

„Trenér se to snaží takto měnit a reagovat. Docela nám to vyhovuje, až z toho vytěžíme víc bodů, bude to ještě lepší. Hrajeme v podobné sestavě, jen gólmani se vinou zranění a nemocí mění. Je to nepříjemné, ale musím to zaklepat – na podzim jsme byli v horší situaci, kdy nám vypadlo třeba devět lidí s covidem. Teď jsme přišli o jednoho, musíme se s tím popasovat, je to pro každý tým stejné a na všechny to občas padne,“ dodal kapitán Zbrojovky, které zatím v tabulce patří 15. místo.