Srbskou zněl před zápasem s Jihlavou konečně pořádný rachot z tribun, který jako kdyby nabudil Zbrojováky ke spanilé jízdě ke třem bodům hned od prvních minut. Už po sedmdesáti sekundách se po chybě Matúše Lacka řítil sám jihlavskou bránu Kuba Přichystal, jeho postup ale v prvotní fázi zbrzdila ruka dobíhajícího Lacka na rameni a následná střela byla zblokována na roh. V další útočné akci byl Pachlopník faulován ve vápně a Zbrojovka dostala již v 5. minutě šanci zahrávat pokutový kop. Stejně jako v minulém utkání v Líšni se po faulu na Pachlopníka role penaltového exekutora zhostil Adam Fousek a práci si nijak nekomplikoval – z kroku napálil míč razantně pod břevno a nedal tak Vejmolovi nejmenší šanci – 1:0. Čtvrtý Adamův gól ve čtvrtém utkání po sobě!

Po rozehrávce se míč brzy dostal k Floderovi, ten rozehrál nakrátko, a pak už se věci seběhly rychle – dlouhý nákop dopředu, propadnutí hostující obrany, Fouskův vyhraný souboj, druhý nájezd Jakuba Přichystala, mazácké zakončení a druhá gólová radost. Ačkoliv Přichystal v tomto případě postupoval na Vejmolu z úhlu, dloubáček kolem jihlavského gólmana mohl těžko provést lépe – 2:0.

Neuběhlo tak ani šest minut a vedení Zbrojovky bylo dvougólové. Domácí ale byli při chuti i nadále, když Bariš z nadějné pozice pálil nad. Po děsivé úvodní desetiminutovce z pohledu Jihlavských si i oni začali vytvářet šance a v následující čtvrthodině měli hned čtyři příležitosti ke snížení. Nejprve ale osamocený Fortelný po rohu tristně přestřelil, bránu pak netrefil o chvíli později ani do vápna proniknuvší Arroyo. Ten byl z hráčů Vysočiny nejaktivnější i nadále – proti jeho střílenému centru ve 22. minutě již musel zasahovat Floder, o dvě minuty později pak po zmatku ve vápně Zbrojovky byla Arroyova střela zblokována. Jihlava se dál hnala dopředu, to však otevřelo Zbrojovce prostor pro brejky a právě po jednom z nich byl Kuba Přichystal blízko dalšímu gólu. Unikající Zbrojovák dostal od Fouska míč ideálně do běhu, přes křižujícího obránce vystřelil na bližší tyč a rána to byla vskutku povedená – Vejmola musel hodně rychle na zem, aby konečky prstů vytáhl střelu brněnského útočníka na tyč.

V závěrečné pětiminutovce hektického prvního dějství našla Zbrojovka ještě jednoho hrdinu. Po faulu Hladíka na Novotného odpískal sudí Petřík penaltu i na druhé straně, míč si vzal Vaculík, směr jeho rány však Jirka Floder vystihl, aby se následně pohotově zvedl a vytěsnil i dorážku dobíhajícího Mikuše. Ani to však ještě nebylo vše, tentokráte již bohužel pro Zbrojovku. V nastaveném čase propadl dlouhý aut Vysočiny až na hranici penalty k Lukáši Zoubelemu, jenž promptně zakončil k tyči a tzv. "šatňákem" snížil na poločasových 2:1.

Druhá půle začala stejně hekticky, jako ta první. Hned v úvodní minutě po změně stran mohl pauzu orámovat další trefou Zoubele, jeho dloubáček z úhlu přes Flodera, po kterém by zřejmě míč přešel brankovou čáru, vykopl ale fantastickým obranným zákrokem Adrián Čermák. Skóre se tak měnilo až o minutu později, k radosti Brněnských na druhé straně. Aktivní Fousek totiž našel přesným centrem před prázdnou bránou střídajícího Davida Kršku, ten v těsném souboji přetlačil Křišťála a Brno se kromě premiérového zásahu Kršky ve zbrojováckém dresu mohlo radovat i ze znovunalezeného dvougólového vedení.

Ten nejhezčí fotbalový moment si však Zbrojovka nechala na 62. minutu. Krška tentokrát celou akci rozjel, další střídající hráč Pavel Eismann potvrdil svou pozici dvorního asistenta a nádherným centrem našel na zadní tyči Marka Vintra, který se dokázal zkoncentrovat a dotáhnout rychlou akci do kýženého konce – 4:1.

Čtvrtá branka hosty z Jihlavy definitivně zlomila a zápas dále připomínal spíše exhibici ve velké pohodě hrající Zbrojovky. Proti dalšímu nájezdu, pro změnu v podání Adama Fouska, ještě Vejmola dokázal zasáhnout, následovala ale další akce střídajících hráčů, Vintr si ve vápně narazil míč s Krškou a znovu až před prázdnou bránu naservíroval na stříbrném podnose druhý gól zápasu a desátý zásah sezony Jakubu Přichystalovi – 5:1.

Fanoušci na Srbské nakonec byli svědky sedmi branek. Hrdina předešlých okamžiků Adrián Čermák v 79. minutě při obranném zákroku klopýtl, čímž umožnil Matěji Koubkovi prostřelit Flodera a korigovat skóre na závěrečných 5:2. Zbrojovka tak ve druhém domácím utkání po sobě dokázala vstřelit pět gólů a dvouapůltisícová návštěva mohla ze Srbské odcházet nad míru spokojena. Jihlava na našem stadionu podlehla poprvé od roku 2015.