V jakém stavu je kádr, který zahájil přípravu?

Dnes jsme měli k dispozici devatenáct hráčů do pole a dva gólmany. Lukáš Endl si plnil školní povinnosti, chyběl také Pavel Zavadil. Ten absolvoval očkování na covid, měl na něj negativní reakci a připojí se až zítra.

Co očekáváte od příchodu Pavla Zavadila?

Je to specifický hráč, očekávám od něj vůdcovskou a mentorskou roli. Věřím, že tu pozici převezme a že ji zvládne. Může mladým ukázat, jak se i v jeho letech poctivě nachystat, jaké obrovské sebeobětování za tím je. Věřím, že z hráči si z toho vezmou co nejvíc.

 

Cílem je nachystat takový tréninkový proces, který bude náročný a vymáčkne z hráčů vše, co v nich je.

Předpokládá se, že kdár ještě dozná nějakých změn?

V každé přípravě začínáte s nějakým kádrem, který se průběžně mění. Toto není kádr, se kterým bychom měli začít novou sezónu. Byl bych rád, kdyby byl početnější, už zítra se mohou hlásit nějací další hráči. Postově nám jde především o ofenzivní hráče, určitě se také podíváme na naše hráče, kteří se vrátili z hostování. Cílem je nachystat takový tréninkový proces, který bude náročný a vymáčkne z hráčů vše, co v nich je.

 

Mohou ještě přijít i nějaké odchody? Hovořilo se především o Pavlu Dreksovi a Adamu Fouskovi.

O Pavlově budoucnosti se jedná, uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál. S Adamem jsem mluvil a mluvit ještě budu, měl by u nás zůstat. Potřebujeme i z něj vyždímat víc, než doposud.

 

Přetrvává v kabině ještě zklamání ze sestupu? Jak náročné bude přepnout do bojovného módu?

Zklamání je patrné na všech hráčích, i na nás trenérech. To ale musí být minulost, máme před sebou jasný cíl, kterým je návrat do první ligy. Hráči to vědí, jsou s tím srozuměni. Věřím tomu, že uděláme dobrou kabinu, což by měl být základ k úspěchu. Nepopírám pochopitelně svou vinu na minulé sezóně, byl jsem spoluodpovědný za vedení týmu jako asistent i jako hlavní trenér. Teď je tu možnost odčinit neúspěch z minulé sezóny, využít zkušeností z loňské náročné sezóny. Musíme zase naučit hráče vyhrávat, což je složité. Řada hráčů má zkušenosti z minulých ročníků ve druhé lize a ví, jak těžká soutěž to může být. Nestane se, že by nás někdo podcenil, k čemuž občas došlo v první lize. Od sobotního zápasu v Pardubicích povedeme hráče k tomu, že je potřeba hrát náročný fotbal.