Zbrojovka mohla mít do utkání nástup jako hrom. Hned ve čtvrté minutě se totiž k centru odhodlal Fousek, jehož pokus našel Tondu Růska, který si v dobré pozici našel míč, ale jeho střela nebyla dostatečně přesná, ani dostatečně razantní. Na druhé straně se do šance dostal Tetour, jeho pokus tečoval jeden z obránců mezi tři tyče, ale Berkovec si poradil a míč vytěsnil mimo branku.

Velké šance přinesly i rohové kopy. Na straně jedné se prezentoval Buchta, k němuž vyplaval míč po prodlouženém rohu, ale z dobré pozice netrefil branku Zbrojovky. O chvíli později se po rohu dostal k hlavičce Pernica, který poslal, podobně jako Buchta, míč mimo prostor brány. Poločas tak branku nepřinesl a oba celky si do druhé půle nesly stejnou šanci na výhru.

Hned z kraje druhého poločasu mohl zahrozit Růsek, ale ten musel ve vápně Baníku čelit velké převaze a o míč přišel. První gól utkání přišel v 53. minutě, kdy se prosadil David Buchta, jenž obral bránícího hráče Brna o míč a svůj brejk zakončil ranou o pravou tyč – 1:0. Baník vstřelený gól nakopl a Zbrojovka musela reagovat. Do hry se tak podíval Jan Hladík a Jakub Přichystal. Odpovědět mohl v 69. minutě Růsek, který mohl využít centru Hladíka, ale brněnský útočník nedokázal trefit v dobré pozici branku.

Navýšit vedení Baníku mohl agilní Tetour, který se octl ve stejné pozici, jako skórující Buchta, narozdíl od svého spoluhráče ale branku Berkovce netrefil. Velkou šanci spálil o chvíli později Filo, který dostal pas do vápna, ale proti němu perfektně vyběhl Berkovec a jeho střelu vyrazil. Klíčový okamžik se odehrál v 75. minutě, kdy Damiána Bariše vystřídal další slovenský legionář – Peter Štepanovský. Ten s totiž po čtyřech minutách na hřišti dostal k přetaženému centru Hladíka a přesnou ranou srovnal – 1:1.

Zbrojovka mohla devět minut před koncem jít dokonce do vedení. Pachlopník si vzal na starost volný kop na hranici vápna, jeho střílený centr prolétl klubkem těl a zastavil se až o levou tyč. Na skóre už se poté nezměnilo nic a Brňané si tak domů odvezou bod za remízu 1:1.

"Dnes se nám povedla střídání. Viděli jsme vývoj, hráči dostali pokyny a splnili je skoro stoprocentně. Nakonec musíme být spokojeni s bodem. V závěru už jsme nenašli správnou mušku, abychom to otočili v náš prospěch," uvedl brněnský trenér Richard Dostálek.