Domácí vstoupili do utkání s jednou změnou v sestavě: Čermáka v záloze nahradil Texl. „Říká se, že vítězná sestava se nemění, my jsme nakonec udělali jednu změnu. Jirka Texl nahradil Adriána na pozici šestky, popasoval se s tím celkem dobře, i když to není pro něj úplně typický post. Chtěli jsme být víc na míči, dominantnější, v určitých pasážích se nám to povedlo. I spolupráce s Pavlem Zavadilem Jirkovi vyhovuje, to byl ten důvod,“ vysvětlil trenér Zbrojovky Richard Dostálek.

Po čtvrt hodině hry však šli do vedení hosté, když Štěrbu v obranném skluzu trefil míč do ruky a následovala penalta. Tu proměnil ranou k levé tyči Matěj Helešic, který se dostal k nebezpečné střele i o dvě minuty později, kdy se protáhl z pravé strany a vypálil. Jeho ránu si ale domácí gólman Berkovec našel a vyrazil a poradil si pak i s dorážkou.

Zbrojovka sice měla v první půli opticky více ze hry, ale vážné situace se odehrávaly právě před Berkovcem. Ten vytáhl další těžký zákrok, když se ve 33. minutě stihnul vrátit do branky po teči Štěrby a míč vyškrábl do bezpečí. První tutovka Zbrojovky přišla až těsně před pauzou. Štepanovský dostal míč za obranu, udělal brankáři Digaňovi kličku, ale střelu do odkryté branky zastavil jeden z obránců.

Druhý poločas byl pak úplně jiný. Zbrojovce se podařilo skórovat už po devíti minutách, ale dorážku Řezníčka po hlavičce Kryštůfka zneplatnil ofsajd. Brňané se dočkali až po hodině hry. Zavadilův pas prodloužil do vápna Štepanovský, kde jej protečoval Hladík k volnému Moravcovi a ten svým prvním brněnským gólem rozjásal více než dvě tisícovky brněnských fanoušků.

Zbrojovka ožila, ale v 77. minutě polil všechny přítomné studený pot. Kadlec se prohnal až před Berkovce, ale scénář byl podobný, jako v předchozích případech. Domácí brankář se nenechal nachytat a zlikvidoval šanci soupeře. A devět minut před koncem přišla pro domácí fanoušky sladká odměna. Po dravém průniku Moravce byl ve vápně faulovaný Řezníček a verdikt sudího Hocka byl stejně jednoznačný, jako v první půli – pokutový kop.

Pavel Zavadil, který se do Brna vrátil právě z Opavy, při něm prokázal, že má stále pevné nervy a poslal míč nechytatelně pod víko – 2:1. V závěru utkání už obrana Zbrojovky soupeře ubránila a po závěrečném hvizdu slavili Brňané druhou výhru v soutěži.

„Jsme šťastní, že jsme dokázali i v prvním domácím utkání zvítězit. V hodnocení budeme opatrní, je potřeba zmínit, že proti nám stál velmi zdatný soupeř, jeho hru musím pochválit. Prohrávali jsme a stálo nás neskutečné množství sil, abychom duel otočili. Hráči k tomu přistoupili zodpovědně, sáhli si na dno svých sil a díky proměněným situacím a týmovému výkonu jsme to utkání vyhráli,“ zhodnotil zápas domácí trenér Richard Dostálek.