Brňané vstoupili do utkání aktivně a hned po třech minutách minul bránu Antonín Růsek. Úvodní desetiminutovka však pro domácí skončila podle hesla Nedáš-dostaneš, když Patrik Brandner zkušeně zakončil únik po zmatcích v brněnské obraně a poslal Dynamo do vedení – 0:1.

Zaskočená Zbrojovka se nestihla oklepat a Jihočeši v 16. minutě navýšili náskok. Na odraz od tyče po hlavičce Van Burena zareagoval nejpohotověji opět Brandner, který snadno skóroval do odkryté Floderovy brány.

Právě špatný vstup do utkání byl podle brněnského kouče Miloslava Machálka, jehož hodně zklamal a naštval výkon jeho svěřenců v prvních dvaceti minutách zápasu, hlavní příčinou porážky.

„Jak je u našich domácích zápasů obvyklé, zase jsme jej vlastní vinou nezvládli. Vstup do utkání byl z naší strany polovičatý, nezodpovědný, byl tam chaos. Začneme hrát, až když prohráváme, a to bývá pozdě. Dnes se na to hodí rčení pozdě bycha honit,“ nebral si servítky trenér Zbrojovky.

Ten sáhl ke dvěma změnám ještě před pauzou a závěr půle byl v podání domácích přece jen aktivnější. Největší šanci na snížení měl ve 41. minutě Jakub Přichystal, rána z otočky však mířila jen do rukavic gólmana hostů Drobného.

Co se Zbrojovce nepovedlo v závěru první půle, podařilo se krátce po změně stran. Brno zamklo hosty na jejich půlce, Pavel Dreksa v 53. minutě přesně našel hlavu Antonína Růska a na jeho oblouček na vzdálenější tyč již Drobný nedosáhl.

Po hodině hry mohlo být dokonce vyrovnáno, ovšem hrdinovi minulého utkání Šuralovi tentokrát rána nesedla ideálně a míč proskákal jen těsně vedle tyče. A v 67. minutě zakončoval krásnou akci Pachlopník, kdy musel Drobný pohotově zasahovat na své bližší tyči.

Zbrojovka pokračovala i po této šanci v tlaku, jehož výsledkem bylo nakonec dvanáct rohových kopů! Ani jeden z nich však v brance hostů neskončil, a naopak v nastaveném čase v 92. minutě ztrestal Brňany třetím gólem kapitán Dynama Patrik Čavoš.

Čtvrtá domácí prohra ze šesti zápasů drží Zbrojovku v pásmu sestupu. „Tohle může zásadně rozhodovat. Nejsme schopní doma potvrdit body, na těžkých soupeřích získáme, ale doma se neskutečně propadáme v tabulce pravdy. Jsme tu velmi neúspěšní, a to je důvod, proč se topíme v závěru tabulky,“ dodal kouč Machálek.