fbpx
24. 03. 2023 Dnes má svátek Gabriel

Zbrojovku po domácím úspěchu s Olomoucí čeká další výzva. V nedělním duelu bude chtít zabojovat na Letné proti Spartě

Ve třetím utkání jara  má před sebou Zbrojovka velice těžký úkol: zápas se Spartou Praha. Což o to, doma Spartu čas od času dokáže porážet, ale na jejím hřišti se to povedlo naposledy v roce 2008.
romanpivarnik

Foto:

ilu,redakce

Ano, třetí jarní utkání (jakkoliv se to v současných mrazech zdá absurdní), má před sebou Zbrojovka Brno. Co se týče aktuální formy, Zbrojovka i Sparta ji mají podobnou – z pěti zápasů tři výhry, remíza a jedna prohra venku. Sparťané na jaře dokázali nejprve zdolat Liberec, poté remizovali na Slovácku. Zbrojovka podlehla v Ďolíčku a porazila doma olomouckou Sigmu.

Ovšem zatímco od Zbrojovky se čeká spíše boj o záchranu v nejvyšší soutěži, Sparta proklamuje neustále útok na příčky nejvyšší. Takže, zatím co Sparta musí, Brno může překvapit. A v současné formě to není úplně neřešitelný úkol. Trenér Pivarník k tomu říká: "Sparta je v poslední době trošku méně čitelná, dochází ke změnám hráčů a nějaké změny proběhnou asi i teď. Frýdek má čtyři žluté, s jinými hráči třeba nebyli spokojeni. Jisté je, že Sparta je doma silnější než venku, dokáže z domácího prostředí těžit, je aktivnější. My do zápasu jdeme s tím, že chceme být také aktivní, soupeři to maximálně ztížit. Zápas ukáže, na co máme. Máme za sebou těžké duely v přípravě i na startu ligy, dokázali jsme hrát jako tým a věříme, že na to dokážeme navázat."

Nedělní zápas začíná v 18 hodin, sledovat jej můžete přímo v Praze na Letné a nebo na O2TV.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT