fbpx
29. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Žena jela mezi kraji i přes covidovou izolaci, soud v Brně jí potvrdil podmínku

Foto:

ilustrační - Pixabay

Dvaačtyřicetiletá žena jela v roce 2021 autem mezi dvěma kraji i přes nařízenou izolaci kvůli nemoci covid-19. Krajský soud v Brně jí za šíření nakažlivé lidské nemoci dnes potvrdil podmíněný trest. Zamítl odvolání ženy proti dřívějšímu rozhodnutí okresního jihlavského soudu, rozsudek je tak pravomocný.

Žena si podle obžaloby byla vědoma, že má kvůli covidu nařízenou izolaci, přesto odjela osobním vozem i s tříměsíčním dítětem z místa bydliště do Jihlavy, kde chtěla vyzvednout věci po prodeji nemovitosti. „Následně se necítila dobře a namísto odjezdu domů se rozhodla společně s dcerou přespat ve svém automobilu,“ stojí v obžalobě.

Manžel se ale obával o zdraví ženy a kontaktoval městskou policii, která pak ženu vypátrala

Strážníci k ní přivolali záchranáře, kteří ženu i s dítětem převezli do nemocnice. Obhájce ženy uvedl, že ve věci nešlo o trestný čin, žena podle něj nemocí nikoho neohrozila, záchranáři i strážníci podle něj věděli, že je nemocná a mohli se patřičně ochránit. „K žádnému faktickému šíření nemoci covid-19 nedošlo,“ uvedl obhájce.

Soud ale odvolání ženy zamítl, potvrdil jí tedy dva roky vězení podmíněně odložených na dva roky

„Obžalovaná v období nouzového stavu a v nařízené izolaci odjela z jednoho kraje do druhého, aniž by k tomu měla důležitý důvod,“ uvedla předsedkyně senátu Dana Kancírová. Podle ní bylo prokázáno, že byl potenciál nakazit více lidí. Soudkyně doplnila, že žena nerespektovala to, co respektovat měla a podmíněný trest je tak podle ní adekvátní.

V České republice propukla pandemie covidu v březnu 2020. Od té doby je přes 4,5 milionu potvrzených případů.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT