Žena vydírala učitelku syna, vylákala z ní pět milionů korun

Brněnská policie obvinila sedmačtyřicetiletou ženu z podvodu, hrozí ji osm let vězení.

  • Foto

    redakce (MOŠ) ilustrační

Policie řeší případ sedmačtyřicetileté ženy, která pod psychickým nátlakem a pod různými lživými záminkami bezmála pět milionů korun z učitelky jejího syna. „Od nutnosti naléhavého řešení rodinných tragédií a životních nesnází, jako nemoc syna, náhlý vznik dluhu na elektřině, nutnosti likvidace štěnic v bytě a následné deratizaci, stěhování, její zdravotní komplikace až po nutné úhrady advokátovi v Německu řešícího dědictví po zesnulém otci, ze kterého měla půjčky splácet. Vyhlédla si učitelku svého syna, kterou dokázala deptat 36 zprávami ve dne i v noci,“ uvedla policejní mluvčí Petra Hrůzová.   

Ta dále dodala, že obviněná žena neustále naléhala, prosila nebo vyhrožovala, například i tím, že kvůli tomu, když jí poškozená nepůjčí peníze, bude muset dát nejmladšího syna do dětského domova.

Psychický nátlak byl tak velký stejně jako půjčky, že dvaašedesátiletá žena skončila v rukou lékaře. Za dva roky dokázala obviněná z poškozené vylákat bez mála 5 milionů korun. „Když se policisté dotazovali, kde peníze skončily, přišla žena s další výmluvou, že peníze použila na splácení dluhů svého staršího údajně drogově závislého syna, který nepracuje.  Kriminalisté, ale vyšetřováním zjistili, že syn obviněné, je řádně zaměstnán, není drogově závislý a žádné dluhy nemá, ba naopak i po něm matka žádala půjčení peněz. Žena je stíhaná vazebně,“ uzavřela Hrůzová.